2021-10-27

Klaipėdoje patvirtintas dar vienas užsikrėtimo Korona virusu atvejis

Klaipėdoje vaikinui nustatytas Korona viruso atvejis. Apie tai savo facebook paskyroje patvirtino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Iš viso infektuotų asmenų skaičius Lietuvoje pasiekė 7.

#Koronavirusas – Ir vėlgi deja, bet jau turiu informacijos, kad į KUL atvežtas dar vienas #COVID19 virusu užsikrėtęs…

Posted by Vytautas Grubliauskas on 2020 m. kovo 14 d., šeštadienis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Lietuvoje nustatyti keturi nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai.

SAM patvirtino, kad iš viso Lietuvoje užfiksuoti 7 užsikrėtimo Korona virusu atvejai. Trys Kaune, du Klaipėdoje, po vieną Vilniuje ir Šiauliuose.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu visų užsikrėtusių asmenų būklė yra stabili, jų gyvybei pavojaus nėra.

Gyventojai raginami saugotis ir pajutę pirmuosius simptomus savizoliuotis.

Reaguojant į sparčiai besikeičiančią naujojo koronaviruso (Covid-19) situaciją pasaulyje ir Lietuvoje, taip pat didėjant informacijos srautams, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymu nuo šiandien trumpuoju numeriu 1808 pradeda veikti koronaviruso karštoji linija. Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų.

Numeriu 1808 skambinti taip pat nuo šiol raginama ir pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju.

Paskambinę į koronaviruso karštąją liniją, gyventojai bus konsultuojami pagal specialų sudarytą, struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir rekomendacijas. Linijos specialistai patars saviizoliacijos, Covid-19 prevencijos ir kitais klausimais. Esant poreikiui skambinantysis bus sujungiamas su GMP dispečerine.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, apie koronaviruso infekciją nuolat komunikuoja SAM, Vyriausybė, taip pat aktyviai informuoja žiniasklaida, tačiau žmonės vis dar linkę pasitikėti paniką sėjančiais pavieniais mitais ir pseudorekomendacijomis, todėl trumpasis numeris 1808 taps svarbiu teisingos ir objektyvios informacijos kanalu gyventojams.

„Kaip matome, situacija Lietuvoje keičiasi labai greitai ir tikrai dar keisis, gyventojams kyla vis naujų klausimų. Dar kartą raginu netikėti iš lūpų į lūpas sklindančia informacija, sėjančią niekuo nepagrįstas baimes, o trumpuoju numeriu 1808 kreiptis į specialistus, kurie turi žinių ir kompetencijų jums atsakyti aiškiai ir tiksliai“, – sako A. Veryga.

Koronaviruso karštąją liniją įkūrusios Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus Nerijaus Mikelionio teigimu, pasirengimas steigti liniją vyko sklandžiai, įrengta dešimt darbo vietų, apmokyti specialistai.

„GMP dispečerinė ir brigadų darbuotojai kiekvieną dieną tiesiogiai susiduria su gyventojų skambučiais, kai prašoma pakonsultuoti dėl koronaviruso. Didėjant tokių skambučių kiekiui matome ir suprantame, kad būtina viena bendra linija, kuria paskambinę žmonės gautų išsamią informaciją“, – teigia N. Mikelionis.

Anksčiau teiktos rekomendacijos panašiais atvejais kreiptis skubiosios pagalbos telefono numeriu 112 atšaukiamos, nes dėl pernelyg užimtų telefono linijų gali kilti sunkumų siekiant pranešti apie teisės pažeidimus, staiga iškilusią grėsmę gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir išsikviesti ne tik greitąją medicinos pagalbą, bet ir kitas pagalbos tarnybas: policiją, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, aplinkosaugą.

„Skubiosios pagalbos tarnybų numeris 112 nėra skirtas konsultacijoms teikti. Todėl prašome visuomenės numeriu 112 naudotis atsakingai ir kreiptis tik tais atvejais, kai iš tiesų reikalinga skubi pagalba“, – sako Bendrojo pagalbos centro viršininkas A. Čiuplys.

Primename, kad visą parą veikia ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 618 79984 ir +370 616 94562). Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

Lietuvoje iš viso su šiandien diena infektuotų asmenų skaičius pasiekė 6.

Du iš jų yra izoliuoti Kaune ir viena moteris Šiauliuose.

Vyriausybė atsižvelgdama į dėl Korona viruso vis aštrėjančią situaciją stabdo ugdymo procesą visoje Lietuvoje. Uždraudžiami visi masiniai renginiai.

Uždaromos mokyklos, darželiai, universitetai mažiausiai 2 savaitėms. Atšaukiami visi masiniai renginiai uždarose patalpose (virš 100 žmonių). Gyventojai raginami nepanikuoti ir į situaciją pažvelgti ramiai.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Korona virusą pripažino pandemija. Tai reiškia, kad kovai su Korona virusu bus skiriama daug daugiau lėšų bei dėmesio.

Tos pačios dienos naktį JAV Prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė atšaukiantis visus skrydžius iš ir į Europą. Skrydžiai vyks tik iš ir į Jungtinę Karalystę. Toks JAV prezidento žingsnis Europoje sukėlė paniką. Tūkstančių gyventojų planai sugriuvo per vieną naktį. Daugybė žmonių liks įstrigę tarp JAV ir Europos.

Kitos pasaulio valstybės taip pat imasi radikalių priemonių virusui suvaldyti.

Lietuva kol kas ragina imtis papildomų atsargumo priemonių, tačiau radikalių priemonių nesiima. Gyventojai raginami susilaikyti nuo nereikalingų kelionių.

Šiuo metu Lietuvoje infektuotų asmenų skaičius Lietuvoje siekia 7, pasaulyje užsikrėtusių daugiau nei 145 tūkstančiai. Aukų skaičius siekia beveik 5500. Italijoje infektuotų asmenų skaičius perkopė 17 tūkstančių.

Visas pasaulis viliasi, jog virusas atsitrauks ir viskas grįš į savas vėžes.

Kaip apsisaugoti?

  1. Neliesti gyvūnų
  2. Gerai iškepti ar išvirti mėsą bei kiaušinius
  3. Vengti kontaktų su žmonėmis, kurie peršalę
  4. Plauti ar dezinfekuoti kuo dažniau rankas
  5. Kuo mažiau rankomis liesti veidą ir nosį
  6. Rūpinkitės kitais. Jei jau sergate – neužkrėskite kitų. 
  7. Devėkite kaukę jei esate užsikrėtęs, kad neužkrėstumėte kitų.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap