2020-09-24

Pasveikinti geriausiai egzaminus išlaikę Šiaulių abiturientai

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikino Šiaulių gimnazijų abiturientus, kurie valstybinių egzaminų sesijoje įvertinti geriausiais balais. Net trys gimnazistai pelnė po tris šimtukus. Miesto vadovas įteikė abiturientams simbolines dovanas su Šiaulių simbolika, padėkos raštus ir kartu su tėveliais pakvietė šventinių pietų.

Šiais metais po valstybinių egzaminų sesijos paaiškėjo, kad brandos atestatus gaus 1244 Šiaulių miesto abiturientai. Aukščiausių šimto balų įvertinimų „dalybose“ šiauliečiai pelnė iš viso 120 šimtukų,  tai gerokai daugiau nei pernai ( 2019 m. – 93). Po vieną šimtuką gavo 85 abiturientai, po du – 13. Trijų šimtukų kartelę pavyko įveikti vos trims jaunuoliams: Gintarei Mačernytei, Arijui Lengveniui ir Viliui Puškunaliui.

„Norėčiau pasveikinti visus abiturientus, kurie šiemet gauna brandos atestatus. Šiaulių miesto taryba aiškiaregiškai paskyrė 12 tūkstančių eurų sumą piniginėms premijoms už pelnytus 100 balų įvertinimus valstybinius egzaminus laikiusiems gimnazistams. Šiauliečiai iš viso gavo 120 šimtukų, o kadangi už kiekvieną tokį įvertinimą skiriamas 100 eurų paskatinimas, bus išdalyta visa numatyta suma. Gerbiu šiuos jaunus žmones už darbą ir už pastangas. Susitikdamas su jaunuoliais, kurie pelnė net po tris šimtukus, turiu tikslą įkalbėti juo grįžti į Šiaulius ar bent į Lietuvą, jei jie išvyks studijuoti svetur. Kiekvienas žmogus, kuris jau dabar demonstruoja tokius pasiekimus, yra lobis mūsų šaliai. Tikiu, kad vis daugiau jaunimo supras, jog Lietuva yra nepaprastai nuostabi šalis ir, įdėjus šiek tiek pastangų, čia galima sukurti labai gerą gyvenimą“, – įteikęs padėkas ir simbolines dovanas abiturientams sakė Šiaulių meras.

Juliaus Janonio gimnazijos abiturientė Gintarė Mačernytė suplanavusi Vilniaus universitete rinktis medicinos studijas. Dėl tokio pasirinkimo mergina sakė apsisprendusi dar prieš keletą metų.  Gintarė tvirtino, kad domėjosi studijomis ir užsienyje, tačiau vis tik rinkosi Lietuvą, juolab kad ir studijų kokybė čia tikrai aukšto lygio.

Taip pat Juliaus Janonio gimnaziją baigęs Arijus Lengvenis pripažino, kad šių metų abiturientams teko neeilinis iššūkis, egzaminams reikėjo ruoštis karantino sąlygomis. Arijaus nuomone, daug aistrų sukėlęs matematikos egzaminas tikrai nebuvo lengvas, tačiau jo užduotys parengtos gerokai įdomiau nei pernai, tai maloniai nustebino. Vaikinas rinksis informacinių technologijų studijas Anglijoje, tačiau ne dėl užsienietiško diplomo. IT studijos stiprios ir Lietuvoje, tačiau norisi pažinti svetimas kultūras, įgyti naujų patirčių. Pabaigęs mokslus Arijus neatmeta galimybės grįžti į Lietuvą ir Šiaulius.

Geriausius įvertinimus pelnęs Lieporių gimnazijos abiturientas Vilius Puškunalis taip pat rinksis informacinių technologijų mokslus Vilniaus universitete. Profesinei karjerai Šiaulius rinktųsi, jei čia dar sustiprėtų IT sektorius.

Abiturientai patvirtino buvę nustebinti Šiaulių miesto tarybos iniciatyvos paskirti po šimtą eurų už kiekvieną egzaminuose pelnytą šimtuką.

„Labai pradžiugino, dėkinga esu Šiauliams, tikrai smagu sulaukti tokio paskatinimo“, – sakė G. Mačernytė.

Bendrųjų reikalų skyriaus informacija

Share via
Copy link
Powered by Social Snap