2020-09-21

Pekine naujas koronaviruso protrūkis: penktadalis pasaulio gyventojų pavojuje

Žurnalo Lancet atlikto tyrimo duomenimis beveik 1,7 milijardo pasaulio gyventojų (22% pasaulio gyventojų) turi gretutinių ligų dėl kurių užsikrėtus koronavirusu žmonėms itin išauga komplikacijų ar net mirties rizika.

Kol visas pasaulis eina karantino švelninimo keliu ir naikina karantino metus įvestus apribojimus, užsikrėtimo virusu pavojus išlieka ir vienas pagrindinių valdžios institucijų uždavinių tampa apsaugoti rizikos grupėje esančius žmones.

Prasidėjus naujam viruso protrūkiui, specialistų vertinimu, gali tekti hospitalizuoti iki 349 milijonų žmonių, o tai būtų triuškinantis smūgis, bet kokios valstybės sveikatos apsaugos sistemai, nekalbant jau apie trečiųjų šalių sveikatos apsaugos sistemas, kurios susidūrusios ir su mažesniais ligonių srautais nesugebėtų susitvarkyti.

Šiuo metu pasaulyje užsikrėtusiųjų koronavirusu asmenų skaičius perkopė 8 milijonus, o mirė jau daugiau kaip 430 tūkstančių žmonių. Visgi manoma, jog realus užsikrėtusiųjų skaičius gali būti kelis kartus didesnis, kadangi daug žmonių serga besimptome ligos forma ir nesikreipia į medikus.

Prancūzijoje protestai, medikams palaikyti

Prancūzijoje vakar vyko didžiuliai protestai, siekiant pagerinti medikų darbo sąlygas. Demonstracijos įvyko visoje Prancūzijoje. Demonstracijų dalyviai reikalavo didinti sveikatos apsaugos sistemos finansavimą bei gerinti medikų darbo sąlygas.

Protestų metu įvyko susirėmimai su policijos pareigūnais, pareigūnai buvo priversti naudoti ašarines dujas ir kitas tramdomąsias priemones. Iš viso nukentėjo 19 policijos pareigūnų ir buvo suimta beveik 20 akcijų dalyvių.

Jungtinė Karalystė kovai su virusu pasitelks vaistą deksametazoną

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pareiškė, kad jo valstybė sergantiems koronavirusu asmenims, priklausomai nuo ligos sudėtingumo, skirs vaistą deksametazoną.

Mokslinių tyrimų duomenimis vartojant vaistą deksametazoną, mirtingumas nuo viruso sumažėja trečdaliu, asmenims, kuriems yra reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija. Medikų teigimu vaisto gamybos sanaudos yra santykinai mažos, o pats vaistas padeda 75% žmonių, sergančių koronavirusu.

Taip pat pastebima, jog nedarbo lygis Jungtinėje Karalystėje pasiekė neregėtas aukštumas. Nuo šių metų kovo iki gegužės menėsio bedarbių skaičius padidėjo beveik 600 tūkstančių. Šiuo metu asmenų gaunančių bedarbio pašalpas skaičius išaugo iki 2,8 milijono. Tačiau realūs skaičiai turėtų atsiskleisti spalio mėnesį, kada baigsis verslo ir gyventojų nukentėjusių nuo COVID sukeltų padarinių paramos programa.

US Open vienas didžiausių pasaulyje teniso turnyrų vyks, bet be žiūrovų

Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo pareiškė, kad US Open vienas didžiausių pasaulyje ir milijonus žiūrovų kasmet pritraukiantis valstijos sostinėje Olbanyje vykstantis teniso turnyras, nepaisant viruso grėsmės vyks, tačiau be žiūrovų.

Kai kurie tenisininkai jau išreiškė nerimą dėl dalyvavimo turnyre ir grėsmės užsikrėsti virusu, tačiau Niujorko gubernatoriaus teigimu bus imamasi maksimalių apsaugos priemonių, siekiant apsaugoti žaidėjus bei turnyre dalyvaujantį aptarnaujantį personalą nuo koronaviruso.

Naujas koronaviruso protrūkis Pekine

Praeitą savaitę viename didžiausių Pekino turgų užfiksuotas naujas koronaviruso protrūkis. Kinijos valdžia naująjį protrūkį laiko rimtu pavojumi ir imsis pačių griežčiausių priemonių, siekiant suvaldyti viruso protrūkį.

Gyventojams rekomenduojama niekur nevažiuoti iš Pekino, o tiems kurie galimai turėjo kontaktą su virusu rekomenduojama saviizoliuotis. Šiuo metu Pekine vyksta itin intensyvus gyventojų testavimas nuo COVID-19, kadangi nenorima, kad pasikartotų metų pradžioje įvykęs scenarijus ir vėl netektų izoliuoti daugiau nei 20 milijonų gyventojų Pekino gyventojų.

 

 

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap