2021-10-20

Pensijos kitąmet didės vidutiniškai 27 eurais: pinigų ieškos iš pasiskolintų lėšų

Seimas antradienį pakeitė dar 2016 metais įtvirtintą automatinio pensijų indeksavimo tvarką ir dėl to pensijos didės vidutiniškai 7,17 proc., arba 27 eurais. Tam 2021 metų valstybės biudžete numatyta 249 mln. eurų. 

Dar vidutiniškai septyniais eurais pensijos augs, prezidentui Gitanui Nausėdai pernai pasiūlius ir Seimui 2019-ųjų pabaigoje priėmus pataisą dar labiau – 1,91 proc. didinti pensijas. Tačiau tam būtinų 67 mln. eurų kol kas nenumatyta biudžete, nors valdantieji ketina juos rasti iš skolintų lėšų. 

Todėl nuo sausio pensijos turėtų didėti 9,1 proc. iki vidutiniškai 411 eurų.  

Seimo antradienį priimtos Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisos numato, kad neaugant bendrajam vidaus produktui (BVP), bet augant vidutiniam darbo užmokesčiui, pensijos vistiek didėtų. 

Už pataisas balsavo 115 Seimo narių, o du Mišrios Seimo narių grupės nariai Kęstutis Glaveckas ir  Česlavas Olševskis susilaikė.

Dabar įstatymas numatė, kad pensijos neauga dviem atvejais: kai neigiami yra ne tik BVP ir vidutinis darbo užmokestis, bet ir bent vienas iš jų. Dabar pastarojo reikalavimo ir atsisakyta.  

„Valstiečio“ Tomo Tomilino teigimu, pensijų indeksavimo formulės pakeitimas leis kitais metais padidinti pensijas.

„Indeksavimo formulė yra tik koreguojama, tačiau jos esmė yra paliekama ir kitais metais galėsime didinti pensijas“, – Seime sakė T. Tomilinas. 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė sako, kad kitais metais pensijos didės labiau negu dirbančiųjų atlyginimai. 

„Greičiau augs (kitais metais – BNS) pensijos negu darbo užmokestis“, – BNS teigė M. Lingė.    

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nurodė, kad dėl automatinio indeksavimo vidutinė pensija kitąmet didėtų 27 eurais iki 404 eurų, arba iki 411 eurų su prezidento siūlymu. 

Dabar vidutinė pensija siekia 377 eurus, o su būtinuoju stažu – 399 eurus. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap