2022-08-14

Per plauką patvirtintas kitų metų biudžetas: kas vyko tą dieną už seimo durų

Premjerės Ingridos pareiškimas, jog galimai trauksis visa Vyriausybė sukėlė nuostabą ne vienam, skelbia LNK.

Jeigu traukiasi premjerė, griūna visa vyriausybė. Vadinasi, be portfelių liktų ir tie, kurie to nei žadėjo, nei norėjo. Pavyzdžiui, aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Sveiki, ar grius valdžia šiandien? Ne tikrai, ne“, – tikina S.Gentvilas.

Ar ekonomikos ir inovacijų Aušrinė Armonaitė, kuri neslepia – kad premjerės užmojis staigmena.
„Na tai laukiam. Kiek reikės, tiek lauksim“, – nuostabos neslepia A.Armonaitė.

Pasitraukti ir sugriauti vyriausybę premjerė Ingrida Šimonytė pagrasino vakar.
„Neatmetu šitos galimybės, tą aš galiu tiesiai pasakyt“, – interviu LRT „Dienos temai“ teigė premjerė.

Tad nors šiandien Seime biudžeto priėmimas, Šimonytės grasinimas – parlamente pagrindinė tema, nes galbūt
tą biudžetą įgyvendinti turės jau kiti.

Trauktis žadėjęs užsienio reikalų ministras, o kartu ir valdančiosios partijos lyderis Gabrielius Landsbergis nedaugžodžiauja – „Po balsavimų visų. Kurio balsavimo? Nu vieno kokio svarbesnio“.

„O kas čia praėjo?“, – paklausė žurnalistų Eugenijus Gentvilas ir gavo atsakymą, jog Landsbergis, tuo pačiu atsakydamas „Aš maniau, kad premjerė praėjo“.

Panašiu tempu į Seimą popiet ateina ir premjerė. Atrodo jau mažiau įsitempusi.

„Dabar tikrai ne, po biudžeto… po biudžeto“, – žurnalistams atkirto premjerė.

Po biudžeto premjerė pasirodo, bet nieko konkretaus nepasako: intrigą ar Lietuva dar turi vykdomąją valdžią nori palaikyti.

„Šiandien sudėtinga diena, šiandien daug balsavimų, tai jau leiskite tą darbo dieną pabaigti. Turbūt jus yra informavusi Rasa Jakilaitienė, kad sprendimą aš paskelbsiu šiandien vakare, o komentarai bus rytoj po vyriausybės posėdžio“, – rėžė I.Šimonytė.

Dar bandoma pasiteirauti ar bent jau pati sau sprendimą turi, bet premjerės atsakymas štai toks: „Netampykite manęs už liežuvio“.

„Kalbėjau ir vakar kalbėjau, ir šiandien kalbėjau. Kokios nuotaikos? Nelengvos, toks tiksliausias žodis būtų“, – šypteli G.Landsbergis.

Tuo kas čia vyksta opozicija netiki.

Saulius Skvernelis nedaugžodžiauja: „Bandoma sukurti dramą, kuri, pamatysite, pasibaigs su laiminga pabaiga“

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis sako šia drama siekiama užgožti kitas dramas.

„Su tuo skandalu, kur ministrai tikrai apsikiaulino ir tokia drama sukelta, apie juos jau nekalba, dabar jau kas čia dabar bus, ar vyriausybė išliks, ar premjerė liks“, – priduria buvęs premjeras.

Kad ši vyriausybė grius – netiki ir koalicijos partneriai liberalai.

„Ne vienas pareiškimas ar ne viena situacija leidžia manyti, kad vyriausybė pajėgi tęsti darbus ir tęsime juos“, – tikina E.Gentvilas.

Sureaguoja ir prezidentas Gitanas Nausėda.

„Svarbiausia, kad nebūtų daromi karštligiški, skuboti sprendimai, kurie komplikuotų situaciją, kai mums mažiausiai reikia įvertinus visas aplinkybes“, – įsitikinęs Prezidentas.

Bet kad bent viena galva turi būti aukojama – nuspręsta jau nuo ryto.

„Nusprendė frakcija, kad būtų sveikiau, jeigu žmogus tam tikrą sprendimą ir nuspręstų nevadovauti komitetui“, – pareiškė TS-LKD frakcijos seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė.

Energingasis, per daug prisikalbantis užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis šias pareigas turi palikti – taip konservatorių frakcija nusprendė vienbalsiai.

„Siekiant, kad būtų kuo normalesnė atmosfera frakcija ir pasiūlė tokį sprendimą“, – priduria R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Šaltinių žiniomis, per konservatorių posėdį Pavilionis trauktis nesutiko ir pažadėjo kerštauti paviešindamas tam tikrą informaciją. Jo neužstojo nė vienas konservatorius – net savi krikdemai.

„Kartais tos energijos yra tiek daug, kad jinai taškosi per kraštus ir daug ką aptaško, kartais aptaško ir save, ir kitus svarbius žmones, esančius užsienio politikos srity“, – kritikos negaili Laurynas Kasčiūnas.

Pavilionis savo poziciją išdėsto feisbuke. Čia – žinutė ne tiek visuomenei, kiek Landsbergiui. „Šiandien frakcija pasiūlė man pačiam apsispręsti dėl pirmininkavimo Seimo Užsienio reikalų komitetui. Svarstysiu tai, kai paaiškės, koks bus priimtas sprendimas dėl užsienio reikalų ministro pareiškimo atsistatydinti,“ – socialiniame tinkle rašo parlamentaras.

Nenoriu komentuot Pavilionio. Viskas jo rankose. Ar tiesa, kad jis frakcijoje sakė, kad kerštaus? Nekomentuosiu, – nedaugžodžiaudamas atkerta G.Landsbergis. 

Pirmą kerštą Pavilionis padaro – konservatorių frakcijos posėdyje dalyvavo, bet po jo Seimo salėje nepasirodo: šiai itin trapiai daugumai balsuojant dėl biudžeto nepadeda.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap