2021-10-21

Per savaitę naikintuvai kilo penkis kartus: išlydėti Rusijos Federacijos kariniai orlaiviai

Birželio 15-21 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 5 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

Birželio 15 d. NATO oro policijos naikintuvai vykdė patruliavimą nurodytame sektoriuje tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros ir gavo nurodymą perimti RF orlaivį SU-24MR, kuris skrido iš Kaliningrado srities be radiolokacinio atsakiklio, be skrydžio plano, nepalaikė radijo ryšio su Regioniniu skrydžių valdymo centru (RSVC) .

Birželio 16 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį TU-134, skridusį iš RF žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido su radiolokaciniu atsakikliu, su skrydžio planu, radijo ryšį su RSVC palaikė. Taip pat atpažino RF orlaivį AN-30, skridusį tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities į RF žemyninę dalį. AN-30 skrido su radiolokaciniu atsakikliu, radijo ryšį su RSVC palaikė, skrydžio planą turėjo. Atpažino RF orlaivį SU-24MR, kuris skrido su dviejų SU-27 palyda iš RF Kaliningrado srities į RF žemyninę dalį.

Abu orlaiviai SU-27 grįžo atgal į Kaliningrado sritį. Ties Estija SU-24MR palydėjimą vykdė su SU-35, kurie atskrido tarptautine oro erdve iš RF žemyninės dalies. Orlaiviai skrido be radiolokacinių atsakiklių, be skrydžio planų, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

Birželio 16 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį SU-24MR, kuris skrido su dviejų SU-27 palyda iš RF Kaliningrado srities į RF žemyninę dalį. Abu SU-27 grįžo atgal į Kaliningrado sritį. Ties Estija SU-24MR palydėjimą vykdė du SU-35, kurie atskrido tarptautine oro erdve iš RF žemyninės dalies. Orlaiviai skrido be radiolokacinių atsakiklių, be skrydžio planų, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

Birželio 18 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį IL-20, skridusį tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities į RF žemyninę dalį. IL-20 skrido be radiolokacinio atsakiklio, su skrydžio planu, radijo ryšį su RSVC palaikė.

Birželio 19 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį AN-12, skridusį tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities į RF žemyninę dalį. AN-12 skrido be radiolokacinio atsakiklio, su skrydžio planu, radijo ryšį su RSVC palaikė.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap