2021-12-03

Po avarijos atsivijo kaltinimai dėl kontrabandinių cigarečių gabenimo: rastas kiekis įspūdingas

Po avarijos atsivijo kaltinimai dėl kontrabandinių cigarečių gabenimo

Netrukus į teisiamųjų suolą sės biržietis A. Z. Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame jam pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Į teisėsaugos pareigūnų akiratį A. Z. pateko 2019 metų lapkritį. Vidurdienį Biržuose įvyko avarija – susidūrė du automobiliai. Avariją sukėlęs„Audi“ vairuotojas iš įvykio vietos pabėgo, palikęs sudaužytą automobilį. Iškviesti policijos pareigūnai avarijos kaltininko automobilyje Švedijos registracijos numeriais rado 7 tūkst. pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Edgaras Baltrimavičius.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausus liudytojus, mačiusius sprunkantį iš avarijos vietos vyrą, kilo įtarimas, kad tai – policijai dėl disponavimo kontrabandinėmis cigaretėmis jau žinomas ir baustas biržietis A. Z. Jis buvo sulaikytas. Atlikus kratą įtariamojo namuose, buvo rasta dar 20 cigarečių pakelių baltarusiškomis banderolėmis. Bendra automobilyje ir biržiečio namuose rastų cigarečių muitinė vertė – apie 24 tūkst. 300 eurų.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro E. Baltrimavičiaus, nors kaltinamasis savo kaltę neigia, tyrėjų surinkti duomenys leidžia pagrįstai teigi, kad prie kontrabandines cigaretes vežusio ir į avariją patekusio automobilio vairo sėdėjo būtent minėtas biržietis.

Byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą. Baudžiamasis kodeksas tam, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, numato baudą arba laisvės atėmimą iki 8 metų.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap