2021-12-07

Po sausesnio savaitgalio vėl atslinks lietūs

 

Savaitgaliui sinoptikai žadėjo šiek tiek nusilpsiantį vėją ir sausesnį orą, tačiau savaitės pradžia vėl bus lietinga ir drėgna, o nuo trečiadienio su šaltesnėmis oro masėmis sulauksime ir mišrių kritulių.

Šeštadienį su nedideliu lietumi greičiausiai teks susidurti tik pietiniams šalies regionams, LRT Radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Vakarop Lietuvos vakaruose ir šiaurinėje šalies pusėje atsiras ir pragiedrulių, atkeliaus sausesnio oro masė. Vėjas šeštadienį daugiausia pūs iš vakarų, išliks stiprokas, tačiau pamažu praras savo jėgas ir bus vis silpnesnis, pavojingų gūsių jau nebus. Temperatūra kilstelės vos vienu dviem laipsniais ir pasiskirstys popiečio valandomis nuo 3 laipsnių šilumos pietrytiniuose rajonuose iki 5-6 laipsnių šilumos prie jūros.

Sekmadienio naktis bus kiek sausesnė, sakė sinoptikė. Pasak jos, į Lietuvą braunasi sausesnio oro masė, bus pragiedrulių, kritulių tikimybė menkesnė, vėjas ramesnis, bus kiek maloniau, tačiau ties Žemaitija ir pietiniuose rajonuose, kur dar užteks oro drėgnumo, trumpam formuosis rūkai. Rytiniuose ir pietiniuose rajonuose, kur su pragiedruliais oras atšals iki 0-2 laipsnių šalčio, yra tikėtinas plikledis. Žemaitijoje ir ties pajūriu oro temperatūra išliks teigiama, tad ir plikledžio tikimybė ten bus mažesnė. Temperatūra svyruos tarp 1-3 laipsnių šilumos.

Sekmadienį dieną, greičiausiai jau artėjant vakarui ar antroje dienos pusėje, iš vakarų prie mūsų šalies priartės nauja drėgmės zona ir debesys į vakarinius rajonus atneš negausaus lietaus, tačiau pirmoji dienos pusė visoje Lietuvoje turėtų būti gana maloni. Vėjas bus vidutinio stiprumo, pūs iš vakarų, pietvakarių. Temperatūra vėl turėtų grįžti prie 2-6 laipsnių šilumos.

Drėgmės ateinančią savaitę Lietuvoje vėl bus užtektinai, sakė sinoptikė M. Kirkliauskaitė. Tiek pirmadienį, tiek antradienį daugelyje rajonų su negausiais arba vidutinio intensyvumo lietumis teks susidurti. Naktimis temperatūra bus teigiama, ji svyruos tarp 0-4 laipsnių šilumos, o dienomis bus palankios sąlygos temperatūrai kilti iki 1-6 laipsnių šilumos.

Ryškesnių pasikeitimų, anot sinoptikės, galime sulaukti nuo trečiadienio, kai link Lietuvos pajudės nedidelis, bet labai aktyvus ciklonas. Jis turėtų atnešti jau mišresnių kritulių. Ir trečiadienio dieną, link Lietuvos pajudėjus šaltesnei oro masei, lietus didesnėje Lietuvos dalyje turėtų pakeisti šlapdriba, o temperatūra – nebekilti. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį didesnėje šalies dalyje temperatūra greičiausiai gali būti neigiama, bus krituliai, šlapdriba ir sniegas, gali būti slidu.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap