2022-05-12

Po susitikimo su JAV viceprezidente Prezidentas tikisi, jog JAV kariai Lietuvoje bus nuolatos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį Miunchene, kartu su Estijos ir Latvijos vadovais, susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Viceprezidente Kamala Harris. Daugiausia dėmesio susitikime skirta transatlantinio bendradarbiavimo klausimams ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) rytinio flango saugumo stiprinimui aptarti.

Prezidentas susitikime teigė, kad saugumo situacija Europoje, ir konkrečiai Baltijos regione, blogėja. Rusija toliau telkia karines pajėgas prie Ukrainos sienų ir Baltarusijoje, didindama karinės eskalacijos riziką. Pasak šalies vadovo, Lietuvai ypač nerimą kelia Rusijos ir Baltarusijos karinė integracija, nes tai esmingai keičia saugumo situaciją regione.

Kalbėdamas su JAV Viceprezidente ir Baltijos šalių vadovais, Prezidentas pabrėžė būtinybę stiprinti atgrasymą Baltijos regione, didinant sąjungininkų pajėgas.

„JAV matome kaip strateginį sąjungininką saugumo ir gynybos srityje. JAV karinis buvimas regione yra patikimiausias Rusijos atgrasymo veiksnys. Ypač vertiname JAV indėlį užtikrinant mūsų regiono saugumą ir tikimės nuolatinio JAV karių buvimo Lietuvoje“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat akcentavo, kad nuo įvykių prie Ukrainos sienos priklauso ir visos euroatlantinės erdvės saugumas. Pasak Prezidento, privalome vieningai remti Ukrainą visomis įmanomomis priemonėmis.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap