2021-02-25

Policija dėl judėjimo apribojimų pažeidimo surašė protokolą A. Širinskienei: pašiurpo nuo pareigūnų veiksmų

Policija sekmadienį vakare surašė administracinio nusižengimo protokolą Seimo narei Agnei Širinskienei, kuri pažeidė sugriežtintus judėjimo tarp savivaldybių reikalavimus. 

Kaip BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, parlamentarė į patikrinimo postą netoli Visagino atvažiavo prieš devintą vakaro. 

Pareigūnai, A. Širinskienei paprašius, leido jai kirsti savivaldybės ribą ir nuvažiuoti į degalinę prisipilti kuro, tačiau Seimo narė tai padarius nuvažiavo toliau į miestą ir apsipirko parduotuvėje. 

„Ji neturėjo teisės išvis važiuoti į savivaldybę – iš Ignalinos į Visaginą, bet pareigūnai pažiūrėjo geranoriškai, kadangi tikrai mažai buvo kuro likę, iki degalinės ir atgal leido, bet ji po degalinės dar nusprendė nuvažiuoti toliau į miestą ir prie parduotuvės buvo surasta“, – sakė R. Matonis. 

Dėl privalomų nurodymų nevykdymo policija pradėjo administracinę teiseną. Surinkus visus duomenis ir paaiškinimus bus priimtas sprendimas dėl nuobaudos dydžio. 

Administracinių nusižengimų kodeksas už karantino reikalavimų pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos. 

Feisbuke A. Širinskienė tikino į parduotuvę važiavusi pirkti maisto savo vyrui, kuris to negali padaryti, nes yra rizikos grupėje. 

Parlamentarė taip pat sakė, kad nors gyvenamąją vietą ir yra deklaravusi Vilniuje, tačiau visą gyvenimą, išskyrus studijų metus, iš tiesų gyvena Dūkšto mieste, Ignalinos rajone. 

Dėl nevaldomo COVID-19 plitimo Vyriausybė praėjusią savaitę sugriežtino karantino reikalavimus ir apribojo žmonių judėjimą tarp savivaldybių. 

Masiškai stacionarius kontrolės postus policija nutarė įrengti savaitgaliais ir šventinėmis dienomis. 

Sustiprintas vairuotojų tikrinimas vykdytas nuo penktadienio, gruodžio 18 dienos, 13 val. iki sekmadienio, gruodžio 20 dienos, 21 valandos. 

Šalyje dirbo apie 900 policijos ekipažų, jiems talkino šauliai, pasieniečiai, karo policija. 

Kontrolės postai vėl bus įrengti nuo gruodžio 23 dienos 13 val. iki 27 dienos 21 val. ir nuo gruodžio 31 dienos 13 val. iki sausio 3 dienos 21 valandos.

Iš viso per savaitgalį policijos pareigūnai į savivaldybes neleido įvažiuoti daugiau nei 12 tūkst. automobilių, administraciniai protokolai dėl judėjimo apribojimų pažeidimo surašyti septyniems žmonėms.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap