2022-08-08

Policija ėmėsi ne tik vairuotojų, bet ir pėsčiųjų bei dviratininkų: užfiksuota dešimtys pažeidimų

Siekiant sugriežtinti pėsčiųjų, dviratininkų bei transporto priemonių vairuotojų kontrolę keliuose, mažinti eismo įvykių skaičių, jų skaudžius padarinius, ugdyti eismo dalyvių sąmoningumą, sustiprinti eismo dalyvių kontrolę, du savaitgalius, t. y. lapkričio 19 – 23  bei 26 -28 dienomis, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, Kelių policijos pareigūnai kartu su atitinkamo apskrities rajono (Mažeikių, Kelmės, Akmenės) policijos komisariato pareigūnais vykdė eismo saugumą užtikrinančias policines priemones, kurios buvo skirtos neblaivių vairuotojų ir pėsčiųjų bei dviratininkų daromiems KET pažeidimams išsiaiškinti.

Rezultatai nedžiugina. Vykdytų priemonių metu, Telšių apskrities aptarnaujamoje teritorijoje, nustatyti šie Kelių eismo taisyklių pažeidimai:

  • Sustabdyta net 14 neblaivių vairuotojų, kuriems nustatytas ne didesnis nei 1,5 promilės girtumas. Visi jie atsakys administracine tvarka pagal LR ANK 422 str.;
  • 6 vairuotojų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 281-1 str. Visiems vairuotojams alkotesteris parodė didesnį nei 1,50 promilės girtumą. Šie asmenys neteks teisės vairuoti transporto priemonių, o taip pat jiems gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų;
  • 13 vairuotojų vairavo automobilį neturėdami teisės vairuoti. Vairuotojų atžvilgiu surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 424 str. 2 d. Toks pažeidimas jiems užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki keturių šimtų penkiasdešimt eurų. Negana to, trys iš jų vairavo ne tik neturėdami teisės to daryti, tačiau ir būdami neblaivūs.

KET reikalavimų laikytis privalo ne tik automobilių vairuotojai, tačiau ir pėstieji bei dviratininkai. Jiems nustatyti šie pažeidimai:

  • Išaiškinti 42 pėsčiųjų padarytas KET pažeidimai, iš kurių net 25 dėl šviesą atspindinčių elementų naudojimo pažeidimų;
  • Nustatyta 11 neblaivių dviratininkų, 2 iš jų nedėvėjo šviesą atspindinčių elementų;

Kaip įprastai, fiksuoti ne tik šie, bet ir 21 kitas KET pažeidimai (lenkimai draudžiamosiose vietose ir pan.).

Primename, kad atšvaitai visuomet turi būti kabinami dešinėje pusėje, geriausia kad jie švytuotų ar tabaluotų ties pėsčiojo keliais, atšvaitų juosteles reikėtų dėti ties riešais ir ant blauzdų. Patikima priemonė yra ir liemenė su šviesą atspindinčiais elementais – ji ypač padeda vairuotojams pastebėti pėsčiuosius.

Eismą prižiūrintys Telšių Kelių policijos pareigūnai ir toliau aktyviai vykdys eismo dalyvių kontrolę, tikrins vairuotojų blaivumą. Pareigūnai netoleruos nei kelių chuliganų, nei neblaivių ar apsvaigusių nuo narkotikų, nei neturinčių teisės vairuoti vairuotojų. Pabrėžiame, kad alkoholio vartojimas negali būti derinamas su dalyvavimu eisme. Atminkite, kad ir nežymus apsvaigimas įtakoja gebėjimus valdyti transporto priemonę, sulėtina reakcija, trikdo koordinaciją.

Taip pat primename, kad žiemos laikotarpiu nepalankios oro sąlygos įtakoja tai, kad kelio danga dažnai būna slidi arba apsnigta, todėl svarbu ne tik laikytis leistino, bet pasirinkti saugų važiavimo greitį. Pareigūnai pataria atsakingai įvertinti savo įgūdžius – vairuokite atsakingai, venkite rizikingai manevruoti, pasirenkite saugų važiavimo greitį, atsižvelkite į kelio būklę.

Svarbiausia, raginame vairuotojus keliuose elgtis atsakingai ir drausmingai bei laikytis visų Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Būkime atsakingi, saugokime save ir kitus eismo dalyvius!

Share via
Copy link
Powered by Social Snap