2022-11-26

Policija pradėjo karą prieš besinaudojančius telefonais už vairo: pažeidėjus skaičiuoja šimtais

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, vykdydami eismo automobilių keliais priežiūrą, lapkričio 19-ąją, ketvirtadienį, reidą surengė Kauno apylinkėse. Patrulių 2 ekipažai daugiausia dėmesio, kaip ir visą šią savaitę, skyrė vairuotojams – jų veiklai, nesusijusiai su saugiu transporto priemonės vairavimu. Taikyti neviešojo ir mišriojo patruliavimo būdai.

Kaune, Prienuose ir Kauno rajone užfiksuota 30 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, daugiau nei pusė jų (60 proc.) – naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėms vairuojant neturint laisvų rankų įrangos.

Reido metu išaiškinti ir 7 asmenys, kurie važiuodami automobiliuose nebuvo užsisegę saugos diržų, 1 asmuo vairavo transporto priemonę, nors teisės tam neturi. Nustatyta po vieną atvejį, kai transporto priemonei neatlikta privalomoji techninė apžiūra, neapdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, kitas atvejis – neįregistruotos transporto priemonės vairavimas, dar kitas – kai nesumokėtas kelių naudotojo mokestis. Sustabdytas ir krovininio automobilio vairuotojas, pažeidęs krovinių vežimo taisyklių reikalavimus. 

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, policijos pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kurios metu buvo siekiama užkardyti neteisėtą mobiliojo ryšio priemonių naudojimąsi vairuojant. Nors vairuotojai apie sugriežtintą kontrolę buvo įspėti iš anksto, apie tai buvo skelbta socialiniuose tinkluose, šalies žiniasklaidoje, tačiau pareigūnų vykdyti reidai atskleidė, kad vis dar ne visi vairuotojai suvokia žalingą ir neteisėtą naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis poveikį ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.

Iš viso per savaitę Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamuose keliuose užfiksuoti 187 naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant pažeidimai. Dėl visų šių pažeidimų pradėta administracinė teisena. Telšių miesto ir rajono teritorijoje telefonu vairuodami naudojosi 88 asmenys. Kelmės rajone – 50, Mažeikių rajone – 29, Akmenės rajone – 20. Dalis jų neatsakingai elgėsi net darbo metu – naudojosi telefonu vairuodami įmonės transporto priemonę.

Iš viso per savaitę Kauno apskrities keliuose užfiksuoti 477 naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant pažeidimai, surašyti 276 administracinio nusižengimo protokolai. Pasak V. Lukošiaus, panašių rezultatų buvo tikėtasi, tačiau kiek realiai vyksta tokių pažeidimų, galima tik spėlioti. Pareigūnai pastebi ir pasikeitusius žmonių įpročius vairuojant – vis daugiau vairuotojų ne kalba mobiliuoju telefonu, o naršo internete, rašo trumpąsias žinutes ar naudojasi kitais mobiliųjų funkcionalumais, taip sukeldami pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams.

Nors pastebimas aktyvesnis naudojimasis laisvų rankų įranga, kuri padeda vairuotojams būti mažiau išsiblaškiusiems ir atidžiau stebėti eismą, vis dėlto, V. Lukošius įspėja, kad net ir tai neužtikrina saugaus vairavimo: „Naudodamas telefoną, vairuotojas nebus susikoncentravęs į eismo sąlygas ir iškilus avarinei situacijai gali ne taip sklandžiai ir efektyviai atlikti reikiamus veiksmus“.

Administracinė atsakomybė už draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymą numatyta Administracinių nusižengimų kodekse (417 straipsnio 3 dalis). Bauda siekia nuo 60 iki 90 eurų, už šį nusižengimą gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap