2021-06-13

Policijai savaitgalis keliuose buvo darbingas: vykdytos priemonės davė vaisių

Šis savaitgalis Lietuvos policijai buvo išties darbingas. Savaitgalį keliuose vykdytų priemonių metu įkliuvo, tiek beteisiai, tiek neblaivūs vairuotojai. Taip pat daug įvairaus plauko pažeidėjų.

Liepos 24 d. (Penktadienį), Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai vakare vykusios policijos priemonės metu Jonavoje ir Kaune patikrino per 1300 vairuotojų blaivumą, ypatingą dėmesį skiriant trumpalaikės nuomos paslaugomis besinaudojantiems vairuotojams.

Sustabdytas 21 tuo metu važiavęs trumpalaikės nuomos automobilis. Pažeidimų nenustatyta (tik vienas vairuotojas iš jų buvo vartojęs alkoholio, tačiau neviršijo leistinos nustatytos normos). Tačiau nustatyti 5 neblaivūs kitų automobilių vairuotojai – 0,69 prom., 0,84 prom., 1,38 bei 0,11 prom. ir 0,13 prom. pradedantiesiems vairuotojams. Lengvas girtumo laipsnis fiksuotas ir vienam dviratininkui. Patruliavę pareigūnai surašė dar 3 administracinio nusižengimo protokolus vairuotojams, kurių transporto priemonių šoninių stiklų laidumas mažesnis nei nustatyta.

Tokios ir panašios eismo saugumo priemonės vykdomos nuolat. Tačiau Kauno apskrities pareigūnai prasitaria, kad ateinančius savaitgalius, kaip ir kolegos kitose apskrityse, skirs dar didesnį dėmesį neblaiviems vairuotojams nustatyti, dėl kurių, pasak statistikos, dažnai įvyksta ne viena skaudi nelaimė kelyje.

Liepos 25 d. (šeštadienį) Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai vakare vykusios policijos priemonės metu Kėdainių r. ir Kaune patikrino beveik 1500 vairuotojų blaivumą.

Kėdainių rajone visi automobilių vairuotojai vairavo blaivūs, išskyrus vieną dviratininką. Jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,96 prom. girtumas.
Kauno mieste, Jurbarko g., stabdant automobilius, išaiškinti 4 neblaivūs vairuotojai (0,64 prom., 0,74 prom., 1,12 prom. bei 1,49 prom.). 0,64 prom. girtumas nustatytas pavežėjimo paslaugas teikiančiam vairuotojui, o 1,49 prom. – moteriai, kuri teigė baigusi darbą degalinėje pasivaišino kliento dovanotu brendžio buteliuku. Dar šeši vairuotojai taip pat buvo vartoję alkoholio, tačiau neviršijo nustatytos leistinos normos.

Priemonės metu išaiškinta ir keletas vairuotojų, pažeidusių kitus KET reikalavimus. Vienas nesegėjo saugos diržo, kitas- vairavo transporto priemonę, kurios šoninių stiklų šviesos laidumas mažesnis nei numatyta.

Liepos 26 d. (sekmadienį) Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai popietę vykusios policijos priemonės metu Kauno r. (ties Lapių k. ir Mastaičių k.) patikrino beveik 1100 vairuotojų blaivumą.

Stabdant automobilius, išaiškinti 7 neblaivūs vairuotojai. Dviems iš jų nustatytas vidutinis girtumo laipsnis, kitiems – lengvas. „VW“ markės automobilį vairavusiam vyrui, atmetus paklaidą, buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis, tačiau tikrinant dokumentus paaiškėjo, kad asmuo buvo praradęs teisę vairuoti ir pilnai nesumokėjo jam paskirtos baudos. Pakartotinai vairavus neblaiviam, numatyta ir automobilio konfiskacija. Kito vairuotojo, kuriam alkotesteris parodė vidutinį girtumo laipsnį (1,69 prom.), vairuotas automobilis „Audi“ taip pat buvo nutransportuotas. Su neblaiviu vairuotoju važiavo ne tik draugai, bet ir moteris su vaiku.

Policinės priemonės metu Mastaičių kaime pareigūnai pastebėjo, kaip šiek tiek toliau nuo priemonės vietos sustojo automobilis, kuriuo važiavusi moteris, kaip įtariama, bandė apsimesti, kad jai bloga. Akylos pareigūnų akys pastebėjo, kad keleto minučių bėgyje moteris su vyru apsikeitė vietomis. To priežastis – vyras nėra įgijęs teisės vairuoti transporto priemones. Už tą patį pažeidimą maždaug po valandos toje pačioje vietoje pareigūnai surašė dar vieną protokolą. Tik šįkart ne apsikeitusiems vietomis, o „VW Sharan“ vairuotojui, kuris, pastebėjęs pareigūnus, staigiai apsisuko ir bandė sprukti. Paviję pareigūnai išsiaiškino, kad vyras nėra įgijęs teisės vairuoti, o vairuoti sėda nebe pirmą kartą ir baudžiamas už tai taip pat nebe pirmą kartą.

Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap