2022-05-13

Popiežius „nerimauja“ dėl Ukrainos, Europos saugumui kylančios grėsmės

Popiežius Pranciškus sekmadienį pareiškė „su nerimu“ stebintis augančią įtampą Ukrainoje ir paragino ateinančią savaitę surengti maldos už taiką dieną.

„Su nerimu stebiu augančią įtampą, kuri grasina suduoti naują smūgį taikai Ukrainoje ir kelti klausimų dėl saugumo Europos žemyne su dar didesnėmis pasekmės“, – po „Viešpaties angelas“ maldos susirinkusiems Šv. Petro aikštėje sakė pontifikas.

Jis paragino melstis, kad „kiekvienas politinis veiksmas ir iniciatyva tarnautų žmonių brolybei, o ne partijų interesams“.

„Tas, kas sieks savo tikslų kitų sąskaita, ignoruos savo žmogiškąjį pašaukimą, nes mes visi esame sukurti būti broliais, – sakė popiežius. – Dėl šios priežasties ir nerimaudamas dėl dabartinės įtampos raginu kitą trečiadienį, sausio 26 dieną, surengti maldos už taiką dieną.“

Šiuo metu tarp Maskvos ir Vašingtono yra padidėjusi įtampa dėl Ukrainos, prie kurios sienos Rusija yra sutelkusi maždaug 100 tūkst. karių armiją. Europa ir JAV nuogąstauja, kad Rusija gali įsiveržti į Ukrainą, tačiau Maskva tokius planus neigia.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap