2020-09-26

Prancūzė sukritikavo Islamą: nuo šiol ją saugo policija

 

Prancūzės Milos pasisakymas socialiniame tinkle Instagram, jog islamas tai neapykantos religija, sukėlė itin aršią diskusiją dėl žodžio laisvės ir šventvagystės.

Viskas prasidėjo dar sausio 18 dieną, kai 16-metė prancūzė Mila tiesiogiai transliavo „Instagram“ tiesioginę transliaciją ir pasakojo apie savo seksualines pažiūras, tuo metu komentaruose vienas jaunas musulmonas ją išvadino „Purvina lesbiete“.

Atsakydama į tokį jaunojo musulmono pasisakymą, ji surengė naują tiesioginę transliaciją, kurioje išreiškė savo neapykantą tikėjimui ir pavadino Islamą neapykantos religija.

Aš ne rasistė, negalima būti rasistu religijos atžvilgiu, bet jūs nepriversite manęs atsiimti savo žodžių Islamo atžvilgiu, pareiškė Mila.

Po šių merginos pasisakymų pasipylė kritikos banga. Komentatoriai grasino merginą nužudyti, tinkle buvo paviešinti merginos asmeniniai duomenys. Prancūzė baigė vaikščioti į mokyklą ir uždarė savo „Instagram“ paskyrą.

Mergina pradėjo baimintis dėl savo gyvybės, todėl užsidarė savo namuose ir beveik niekur iš jų neišeina. Tuo tarpu Prancūzijos musulmonų lyderis pareiškė, jog nepaisant merginos pasisakymų, negalima grasinti nužudyti ją už tai.

Viename interviu televizijos kanalui Mila pareiškė, kad atsiprašo dėl to, jog jos požiūris į religiją yra kitoks, tačiau savo žodžių dėl Islamo pareiškė neatsiimsianti.

Merginos atžvilgiu policija pradėjo dvi bylas, vieną dėl merginos pasisakymų, kuri buvo nutraukta, o kitą dėl grasinimų nužudyti pačiai Milai.

Šiandien Prancūzijos vidaus reikalų ministras pranešė, jog Milai ir jos šeimai yra paskirta valstybės apsauga. Merginą bandoma grąžinti į normalų gyvenimą.

Žodžio laisvė Prancūzijoje

Šis atvejis sukėlė aršias diskusijas dėl žodžio laisvės Prancūzijoje.

Visuomenė pasiskirstė į dvi barikadų puses. Vieni palaiko Milą ir teigia, jog ji išreiškė savo nuomonę ir tame nėra nieko blogo ir visiškai nesvarbu, jog tai padaryta Islamo atžvilgiu. Kiti priešingai mano, kad mergina neturi teisės žeminti ar kitaip įžeidinėti tikinčiųjų jausmų.

Tuo tarpu Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas teigia, kad musulmonai yra Prancūzijos dalis ir jų negalima kažkaip išskirti ir sieti su terorizmu.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap