2022-05-18

Premjeras: tolesnis santykių su JAV stiprinimas – Vyriausybės prioritetas

 

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su naujuoju JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robertu Gilchristu ir aptarė bendradarbiavimą  tradicinėse saugumo,  gynybos ir kitose srityse bei tolesnį partnerystės stiprinimą.

Susitikimo pradžioje akcentuota, kad  Lietuvos ir JAV santykiai kaip niekada glaudūs ir intensyvūs, tolesnis jų stiprinimas – Vyriausybės prioritetas.

„Esame sąjungininkai ir strateginiai partneriai, todėl svarbu šią partnerystę, labai naudingą ir regionui, ir Jungtinėms Valstijoms, toliau visapusiškai stiprinti. Manau, kad santykius svarbu gilinti ne tik tradicinėse saugumo ir gynybos, bet ir energetikos, verslo, inovacijų, transporto ir kitose srityse“, – sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad didėjantis Lietuvos gynybos biudžetas leidžia vis daugiau lėšų skirti kariniams įsigijimams iš JAV. Labai svarbu, kad Lietuva gynybai skiria 2 procentus BVP, o šios lėšos leidžia efektyviai modernizuoti šalies ginkluotąsias pajėgas.

S. Skvernelis padėkojo JAV už pastangas stiprinti Baltijos regiono saugumą. Tvirtas transatlantinis ryšys – nepakeičiamas.

Lietuva suinteresuota stiprinti bendradarbiavimą energetikos srityje ir pasirengusi pereiti nuo vienetinių suskystintų gamtinių dujų  siuntų pirkimo prie gilesnio bendradarbiavimo. Padidėjęs JAV suskystintų gamtinių dujų   eksportas į Baltijos regioną būtų naudingas visoms šalims.

Lietuvos ir JAV santykiams labai svarbus ekonominis bendradarbiavimas. Premjeras išreiškė  įsitikinimą, kad prekybos ir investicijų mastai ir toliau didės.
Robertas Gilchristas – 10-asis JAV ambasadorius Lietuvoje po Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo, prieš tai jis yra dirbęs Švedijoje, Estijoje, Irake ir Rumunijoje.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap