2021-10-24

Premjerė: Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės

Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės ir jos gyvybingo kultūrinio gyvenimo, sako premjerė Ingrida Šimonytė. 

Pabrėžusi, kad Vilniaus lenkų kultūros namuose jau du dešimtmečius veikia per 30 Lietuvos lenkų organizacijų. I. Šimonytė teigė neabejoju, kad po rekonstrukcijos jų galės įsikurti dar daugiau.

„Kiekvienuose namuose pasitaiko ir ginčų, bet šiandien esu čia, kad dar kartą pakviesčiau atvirai kalbėtis visomis temomis. Neabejoju, kad geranoriškai bendradarbiaudami ir pasitikėdami vieni kitais galėsime pasiekti reikalingų pokyčių“, – sekmadienį teigė premjerė Lenkų kultūros namuose Vilniuje jų rekonstrukcijos pradžios proga. 

Pasak jos, Lenkija ir Lietuva toliau aktyviai dirbs, puoselėdamos puikius valstybių santykius ir stiprins strateginę partnerystę, nes tuo pirmiausia suinteresuoti Lietuvoje gyvenantys lenkai ir Lenkijoje gyvenantys lietuviai. 

„Lietuvos ir Lenkijos stiprus balsas ir glaudus veiksmų koordinavimas taip pat reikalingi demokratijos ir laisvės plėtrai Europos kaimynystėje. Viliuosi, kad Baltarusijos žmonės, o taip pat ir lenkų bei lietuvių bendruomenės kaimyninėje šalyje irgi kuo greičiau sulauks dienos, kai galės patys kurti savo ateitį“, – sakė premjerė.  

I. Šimonytė be kita ko pasidžiaugė, kad kultūros pamatų tvirtinimo maždaug tuo pačiu metu imtasi abejose šalyse.   

„Džiaugiuosi, kad ir Suvalkuose gyvenantys lietuviai pernai padėjo pamatus tikro kultūros centro kūrimui. Labai vertiname Lenkijos institucijų dėmesį ir paramą šiam projektui“, – kalbėjo I. Šimonytė. 

Vilniaus lenkų kultūros namų rekonstrukcijos – naujo pastato kertinio akmens padėjimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Vilniuje viešintis Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moravieckis).   

Share via
Copy link
Powered by Social Snap