2021-02-26

Prezidentas G. Nausėda per Kalėdas prašo likti namuose ir nekeliauti pas artimuosius

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį kreipėsi į Lietuvos žmones, prašydamas per Kalėdų šventes likti namuose ir nekeliauti pas artimuosius, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui. 

„Šiandien prašau jūsų pagalbos Lietuvai. Kiekvieno jūsų rankose – mūsų šalies ateitis. Nuo jūsų priklauso, kokia 2021 metais bus mūsų valstybė – ar atlaikiusi pandemijos išbandymą ir apsaugojusi piliečių gyvybes, ar skaičiuojanti netektis, kurių galėjome ir privalėjome išvengti“, – sakė G. Nausėda.

Kreipdamasis į senjorus prezidentas ragino juos paprašyti vaikų ir anūkų jų neaplankyti, kad šventės neštų „šviesią viltį, o ne praradimus ir kaltės jausmą“.

G. Nausėda viduriniąją kartą kvietė bendrauti tik artimiausiame šeimos rate, o vaikų ir jaunuolių paprašė padėti tėvams surengti nuotolines Kalėdas. 

„Kreipiuosi ir į viduriniąją kartą. Susitikimai su plačia gimine, draugų šeimomis ar seniai nematytais svečiais visiems mums yra neatsiejama Kalėdų džiaugsmo dalis. Tačiau šiemet prašau jūsų – atraskite švenčių jaukumą artimiausiame šeimos rate“, – pridūrė jis.

„Žinau, kad jums ypač sunku likti namuose per šventes, tačiau šiemet prašau jūsų – dar pakentėkite, bendraukite su draugais tik per nuotolį, padėkite tėvams ir seneliams surengti nuotolines Kalėdas, tapkite šių laikų herojais – prisidėkite prie bendros mūsų pergalės prieš virusą“, – kalbėjo šalies vadovas.

Prezidentas teigė suprantantis, jog prašo daug, ypač tų, kurie šventes sutiks vieni.

„Tačiau vieni nereiškia vieniši. Paskambinkime tiems, kas prie Kūčių stalo sėdės vienas“, – ragino jis.

G. Nausėda taip pat dėkojo visiems besilaikantiems karantino taisyklių ir pabrėžė, kad virusą galima nugalėti.

„Jis nėra visagalis, mes galime jį nugalėti. Kalbant krepšinio terminais, panaudokime efektyviausią kolektyvinės gynybos sistemą, kad įtikinamu rezultatu laimėtume antrąjį kovos su virusu kėlinį“, – sakė šalies vadovas.

Jis priminė, kad pirmieji skiepai Lietuvą pasieks dar šią savaitę.

„Laukti liko nedaug, todėl prašau visų ir kiekvieno – per šv. Kalėdas dalinkimės viltimi, bendraukime, bet likime namuose“, – teigė G. Nausėda.

Europos Komisija pirmadienį suteikė oficialų leidimą platinti Europos Sąjungoje bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso.

Vakcinavimas prasidės gruodžio 27 dieną. 

Nuo koronaviruso Lietuvoje jau mirė daugiau kaip tūkstantis žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap