2021-10-28

Prezidentas ir Seimo pirmininkas išvyksta į Lenkiją

 

Valstybės vadovai sausio 27 dieną (pirmadienį) vyksta į Lenkiją dalyvauti Holokausto 75-mečio renginiuose.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį dalyvaus Aušvico – Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.

Jame ketina dalyvauti daugiau kaip 200 šią mirties stovyklą ir Holokaustą išgyvenusių buvusių kalinių. Tragediją Aušvice išgyvenę liudininkai dalysis pasakojimais ir prisiminimais. Seimo Pirmininko vadovaujamoje delegacijoje į minėjimo renginį kartu vyks Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Izraelio valstybe grupės pirmininkas Emanuelis Zingeris, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky

Tuo tarpu Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis  be dalyvavimo Aušvico – Birkenau mirties stovyklos išvadavimo metinių minėjime antradienį Varšuvoje susitiks su Lenkijos Respublikos Seimo Pirmininke Elžbieta Vitek ir Lenkijos Senato Maršalka Tomašu Grodckiu.

Susitikimuose su Senato Maršalka Tomašu Grodckiu ir Lenkijos Seimo Pirmininke Elžbieta Vitek bus aptariami regiono gynybos ir saugumo, istorinės atminties klausimai bei Lietuvos ir Lenkijos tarpparlamentinio bendradarbiavimo tęstinumas. Seimo Pirmininkas taip pat pakvies Lenkijos Seimo ir Senato vadovus kartu sutikti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį kovo 11 d. Vilniuje.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap