2021-10-28

Prezidentas susitiko su Gediminu Kirkilu

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia susitikimų ciklą su politinių partijų lyderiais ir šiandien susitiko su Socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininku Gediminu Kirkilu.

Gediminas Kirkilas pateikė siūlymą prezidentui Gitanui Nausėdai iš esmės keisti seimo rinkimų sistemą. Panaikinti vienmandates rinkimų apygardas ir vietoj jų įsteigti 13 daugiamandačių rinkimų apygardų, kuriose proporcionaliai gyventojui skaičiui būtų renkami parlamentarai. Prezidento patarėjo Povilo Mačiulio teigimu šis siūlymas reikalauja diskusijos.

Susitikimo metu buvo kalbėta, jog pagal naujausius reitingus LSDDP neperžengia 5 procentų rinkimų kartelės pagal sąrašus, tačiau G. Kirkilas teigia to nesureikšminantis ir tiki, jog įveiks visus barjerus.

G. Kirkilas išreiškė norą eiti su koalicija į ateinančius seimo rinkimus. Šiuo metu dėl galimybės burti koaliciją deramasi su koalicijos partneriais valstiečiais.

Taip pat susitikimo metu buvo aptarti Seimo Europos reikalų komiteto reikalai, viešųjų pirkimų tvarka ir civilinio turto konfiskavimo įstatymas. Aptarti ateinantys seimo rinkimai ir Prezidento lūkesčiai, socialinės atskirties mažinimas, švietimo sistemos pertvarka.

G. Kirkilas po susitikimo pareiškė, kad palaiko Prezidento Gitano Nausėdos poziciją visais klausimais.

Prezidentas toliau tęsia susitikimų ciklą su politinių partijų lyderiais ir jau greitai sužinosime sekantį lyderį, kuris susitiks su Prezidentu.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap