2021-12-05

Prezidentūra: E. Dobrovolska – ryžtinga, bet neturi autoriteto tarp teisininkų ir gali pritrūkti patirties

Kandidatė į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska yra drąsi ir ryžtinga, tačiau prezidentui kyla klausimų dėl jos patirties ir autoriteto, teigia šalies vadovo atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

„Pokalbis buvo ilgas ir, prezidento vertinimu, labai įdomus“, – ketvirtadienį žurnalistams po susitikimo su kandidate sakė A. Bubnelis.

„Prezidento vertinimu, kandidatė yra labai drąsi, ryžtinga, pasirengusi ir pasiruošusi įgyvendinti tuos pokyčius, kurie yra svarbūs Teisingumo ministerijoje“, – pridūrė jis.

Anot prezidento atstovo, pagrindiniai Gitanui Nausėdai kilę klausimai – dėl patirties ir autoriteto.

„Pagrindinis klausimas, kuris prezidentui kilo pokalbio metu, ar ji turėtų pakankamai patirties įgyvendinti šiuos pokyčius ir ar turėtų pakankamą autoritetą teisininkų bendruomenėje“, – teigė šalies vadovo atstovas.

Paklaustas, ar prezidentas kreipia dėmesį į Laisvės partijos siūlomos ministrės atžvilgiu išsakomą kritiką, A. Bubnelis teigė, kad „prezidentas girdi nuomones, kurios yra visuomenėje“ bei sakė, kad potencialių ministrų vertinimo dalį sudaro ir prezidento susitikimai su atitinkamų sričių specialistais ir atstovais, į kurių nuomonę bandoma įsiklausyti. 

Pasak A. Bubnelio, taip pat pokalbyje buvo aptartos įvairios teisingumo sistemai svarbios temos.

„Buvo kalbama apie teisės aktų poveikio vertinimą, apie didesnį visuomenės įsitraukimą teisėkūroje. Taip pat daug dėmesio pokalbyje buvo skirta efektyvesnei bausmių vykdymo sistemai, buvo kalbėta apie bausmių vykdymo sistemos peržiūrą, apie resocializacijos ir probacijos klausimus“, – pasakojo jis. 

Prezidento atstovas pažymėjo, kad šiame kandidatų vertinimo etape šalies vadovas klausia pretendentų apie numatomas jų komandas, viceministrus, tačiau savo pasiūlymų į šias pozicijas kol kas neteikia. 

A. Bubnelis neatsakė į klausimą, ar šalies vadovo patarėjai anksčiau susitikimuose su kandidatais jiems yra siūlę asmenis į viceministrų pareigas. A. Bubnelis patikino, kad susitikimuose, kuriuose jis dalyvavo, tokių pasiūlymų nebūta. Išsamesnį atsakymą žadėjo pateikti vėliau ketvirtadienį.

E. Dobrovolska: pokyčiai realūs, o ne formalūs

Kalbėdama apie pokalbį su prezidentu E. Dobrovolska džiaugėsi, jog prezidentas jį įvertino kaip vieną įdomiausių ir teigė, kad kalbėta dalykiškai ir konstruktyviai. 

Anot jos, vienas svarbiausių jai tenkančių uždavinių ir tikslų turėtų būti kokybiškos teisėkūros užtikrinimas. 

„Iš mano pusės, kaip aš tai matau, tai mes turime kalbėti apie atsigręžimą į teisėkūros pagrindų įstatymą ir ne formaliai vykdyti, o iš tikrųjų vykdyti tą numatytą konsultavimąsi su visuomene“, – sakė kandidatė. 

„Mes turime kalbėti ir vykdyti ne formaliai, o iš tikrųjų vykdyti teisinio poveikio vertinimą. Ir ne tik planuojamų ir būsimų teisės aktų, o ir tų, kurie egzistuoja“, – pridėjo ji. 

E. Dobrovolska taip pat sakė su šalies vadovu plačiai aptarusi įkalinimo įstaigų darbą ir problemas šioje srityje. 

„Tai čia vienas svarbesnių darbų ir prioritetų, kuriuos mes matome, tai būtent – resocializacija, šiai dienai ji yra neveiksminga ir neveikia taip, kaip turėtų“, – tvirtino ji. 

Laisvės partijos siūloma kandidatė pabrėžė, kad būtina sukurti naują strategiją dėl to, kokių įkalinimo įstaigų mes norime ir ko jose siekiame. 

„Mes turime kalbėti apie pokyčius, apie kitokį požiūrį į įkalinimo įstaigas“, – teigė ji. 

Pretendentė taip pat pažymėjo, kad nauja Baudžiamojo kodekso analizė, jo peržiūra ir vertinimas „leistų sumažinti ne tik kalinių skaičių, bet lygiai taip pat suderinti vertybes ir skiriamas bausmes, juolab įgyvendinti teisės viršenybės principus“. 

Paprašyta įvertinti visą pokalbį su prezidentu, E. Dobrovolska sakė dėl jo besijaučianti gerai. 

„Mano įspūdis ir kaip aš jaučiuosi šiuo metu, tai tikrai gerai. Kaip minėjau ir pats prezidentas įvertino mūsų pokalbį, kad tai buvo vienas įdomiausių, kas, asmeniškai, tikrai džiugina ir gerai vertinu“, – sakė ji. 

32-ejų kandidatė į teisingumo ministres E. Dobrovolska yra baigusi teisės bakalaurą Mykolo Romerio universitete, beveik dešimtmetį dirba advokato padėjėja, pastaruoju metu dirbo ir Vilniaus miesto taryboje.

Kandidatė nuo 2012 metų bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis tautinių mažumų klausimais, specializuojasi žmogaus teisių bylose.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap