2021-10-28

Prie Seimo vairo stoja S. Skvernelis: taps vienu iš lyderiu

Seimo „valstiečiai“ ir „darbiečiai“ antradienį pasirašė opozicinių frakcijų koalicijos susitarimą. Pagal jį, opozicijos lyderio pareigas paeiliui eis abiejų frakcijų atstovai: penkias Seimo sesijas jos priklausys „valstiečiui“, tris – „darbiečiui“.

„Valstiečių“ frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė pranešė, kad pirmuoju opozicijos lyderiu bus jų frakcijos narys.

„Mes turėjome vienintelį kandidatą ir jį turime – Saulių Skvernelį“, – sakė ji. Seniūnės teigimu, ši kandidatūra bus patvirtinta artimiausiu metu.

Ekspremjeras S. Skvernelis savo ruožtu tvirtino, kad opozicijos vienijimasis leis geriau atstovauti už ją balsavusiems rinkėjams.

„Siekiame, kad principiniais klausimais būtų labai stipri opozicija valdantiesiems. Tikrai matome galimybę sutarti esminiais klausimais, ir tokiu būdu galėsime atstovauti tai daliai rinkėjų, kurie balsavo už opozicines partijas“, – antradienį žurnalistams sakė politikas.

Anot jo, pajėgų sutelkimas pagerins šansus ir įstatymų leidyboje.

Be to, pasak S. Skvernelio, nuolat reikia ginti opozicijos teises nuo valdančiųjų veiksmų.

„Tikrai šiame Seime nuolat – kiekvienoje sesijoje, iš esmės kiekviename posėdyje – bandoma paminti opozicijos teises vienokia ar kitokia forma. Kada opozicija yra vieninga, su ja skaitomasi kitaip“, – sakė jis.

Koalicijos partneriai susitarė bendradarbiauti kartu veikdami Seimo opozicijoje, rengti koordinacinius pasitarimus, derinti bendras frakcijų pozicijas, įstatymų projektus, darbotvarkes, kartu vykdyti parlamentinę kontrolę, ginti ir saugoti opozicijos teises Seime.

Susitarimą pasirašė „valstiečių“ ir „darbiečių“ frakcijų seniūnai.

Darbo partijos frakcijos vadovas Vigilijus Jukna pabrėžė, kad koalicinėje taryboje visi sprendimai bus priimami tik bendru sutarimu.

„Mūsų tikslas – politinė atsvara dabartinei daugumai, nes matome, kad jų iniciatyvos skaldo visuomenę ir ją reikėtų bandyti vienyti, o ne skaldyti“, – teigė „valstiečių“ seniūnė A. Norkienė.

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turi 32 parlamentarus, Darbo partija – dešimt. 

Seimo statutas numato, kad jeigu opozicinė frakcija arba jų koalicija turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių parlamentarų, tokios frakcijos seniūnas arba koalicijos vadovas yra vadinamas Seimo opozicijos lyderiu.

Mažumą šiame Seime sudaro 68 parlamentarai. Be minėtų dviejų frakcijų, jai dar priklauso Socialdemokratų partijos frakcija ir Mišri Seimo narių grupė.

Socialdemokratų atstovai yra minėję, kad dėl prisidėjimo prie opozicijos susitarimo spręs išrinkus naują partijos vadovybę

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap