2022-12-04

Prieš teismą stos šiauliečiai internetu užsisakinėję kvaišalus

Šiaulių apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla dėl galimos psichotropinių medžiagų kontrabandos. Trys jauni šiauliečiai kaltinami iš užsienio į Lietuvą siuntęsi kvaišalus. Vienas iš vaikinų jau anksčiau teistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, metu surinkta duomenų, kad trijulė galimai kvaišalus siuntėsi iš skirtingų tiekėjų Nyderlanduose ir Vokietijoje. Manoma, kad psichotropines medžiagas kaltinamieji užsakydavo internetu ir apmokėdavo iš anksto.

Tyrimo duomenimis, pirmąjį kartą 100 tablečių su psichotropine medžiaga siunta buvo gauta praėjusių metų pradžioje. Nors pristatymo adresą vyrai buvo pasirinkę Šiauliuose, tačiau siuntos nesulaukė, nes ją pirmiau pašto poste aptiko muitinės pareigūnai. Antroji siunta po beveik dviejų mėnesių siųsta išgalvotam adresatui į Šiaulius. Šį kartą pareigūnai voką su psichotropine medžiaga rado vieno daugiabučio Šiauliuose pašto dėžutėje. Paskutinysis siuntinys su 101 tablete sulaikytas dar po dviejų dienų viename Šiaulių pašto skyrių.

Kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta arba nurodo prisidėję prie nusikaltimų tik iš dalies.

Baudžiamasis kodeksas už kontrabandą ir neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis numato įvairias bausmes, iš kurių griežčiausia – laisvės atėmimas iki 10 metų.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap