2022-01-17

PSO atstovas skeptiškai vertina COVID-19 „žaliojo paso“ greito įvedimo galimybę

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovybės Latvijoje vadovas Uldis Mitenbergas  skeptiškai vertina COVID-19 „žaliojo paso“ greito įvedimo galimybę.

Jis pabrėžė, jog norint diskutuoti apie tam tikras privilegijas ar atlaisvinimus paskiepytiems žmonėms, labai svarbu įvykdyti dvi sąlygas – skiepai turi būti plačiai prieinami, o jie turi ne tik apsaugoti nuo ligos sunkios formos, bet ir nuo viruso perdavimo.

„Šios sąlygos kol kas nėra vykdomos“, – pabrėžė U. Mitenbergas. 

„Šiuo metu PSO nepalaiko idėjos susieti paskiepijimą su kokiomis tai konkrečiomis priemonėmis, susijusiomis su epidemiologiniu saugumu ar kelionėmis. Tačiau ši pozicija gali pasikeisti, jei paminėtos sąlygos bus vykdomos“, – teigė PSO ekspertas.

U. Mitenbergas priminė, jog pasaulis vis dar gyvena ekstremalios situacijos sąlygomis, o sergamumo COVID-19 ir mirtingumo nuo šios ligos rodikliai toliau didėja. 

„Ekstremalios padėties baigties artimiausiu metu prognozuoti negaliu. Reiktų nepamiršti, kad vakcinavimas vyksta daugiausia turtingose ​​šalyse, o didžioji pasaulio dalis vis dar nėra apsaugota. Tačiau visi mes susiję, todėl skiepijimo aprėptis turi būti platesnė“, – akcentavo U. Mitenbergas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap