2022-01-17

R.Karbauskis: 130 Dulkio punktų absurdiškais sprendimais lakstančių, eilinį kartą apgauti verslai, pareigūnų protestai ir žala valstybei

I. Šimonytės Vyriausybei nesiseka. Tai jau galima drąsiai konstatuoti. Kaip ir faktą, kad mūsų šešėlinės Vyriausybės raginimai šiai Vyriausybei neuždaryti miestų ir miestelių, kai šalyje yra reikalingų apsaugos priemonių, buvo teisingi. Nes judėjimo varžymas tarp savivaldybių ištisais mėnesiais nėra efektyvi priemonė. Ji naudinga tik per šventes, kai juda dideli srautai gyventojų. Lygiai taip pat buvo aišku, kad suvaržymams išsisėmus, žmonėms nuo jų pavargus ir ėmus plisti kitoms viruso atmainoms, pandemija vėl bandys smogti.

Dabar Lietuva iš esmės panašioje situacijoje, kaip kad buvo konservatorių kritikuotu laikotarpiu – spalio, lapkričio mėnesiais. Ne toli pažengta su tiek suvaržymų, kai pusė Lietuvos vėl eksponentinio atvejų augimo fazėje! Kad tokie suvaržymai, kurių ėmėsi I.Šimonytės Vyriausybė neveiks, kaip ir kitus faktus apie situacijos valdymą, sakėme šimtus kartų, bet, kaip ir visus ketverius metus prieš tai, buvome ir tyliai, ir garsiai pasiųsti toli, tiesiog dėl bukos neigimo inercijos, kuri būdinga Lietuvos konservatoriams, atsisakiusiems bet kokių vertybių.

Beje, apie neigiamą foną šioje partijoje prieš pat Velykas pasisakė ir didžiai gerbiamas kardinolas Sigitas Tamkevičius, sakydamas, jog „Man labai gaila, bet daug Tėvynės sąjungos žmonių yra nudreifavę liberalizmo kryptimi, kur su krikščioniškomis nuostatomis jau sunkiai galima suderinti. Mūsų pirmais nepriklausomybės metais Bažnyčia, jeigu ir viešai neagitavo už Tėvynės sąjungą, bet iš esmės Bažnyčios žmonės rėmė juos, kadangi tai buvo partija, kuri labai aiškiai buvo už Lietuvos laisvę, nepriklausomybę. O šiuo metu deja daug dalykų, kuriuos matome ir girdime, kelia rimtą nerimą. Matome, kad kažkas yra pasikeitę“.

Konservatoriai nuspėjami. Jų klaidos seka klaidas. Jų arogancija jiems neleidžia nei už jas atsiprašyti, nei padėkoti tiems, kurie buvo teisūs ir siekė padėti I. Šimonytės Vyriausybei. Kaip ir nesigirdi padėkų pareigūnams, kurie buvo išvaryti į gatves gaudyti ir bausti šeimas kertančias savivaldybių ribas, o ne nusikaltėlius.

Kas šioje situacijoje dar absurdiškiau – Vyriausybė ciniškai pasijuokė iš pareigūnų, neįtraukdama jų į dabar prioritetine tvarka skiepijamų asmenų sąrašus. Šiai Vyriausybei ne motais, kad pareigūnai priversti tos pačios Vyriausybės sprendimais turėti tiesioginius kontaktus su gausybe žmonių, tarp kurių gali būti ir sergančių. Pareigūnai ištisus mėnesius ir šventes „šventė“ gatvėse – rizikavo savo sveikata, dirbdami vieną absurdiškiausių darbų, už kuriuos jiems net nebuvo sumokėta, kaip sako patys pareigūnai, strigo priedų išmokėjimai…

„Kai reikėjo policijos ir kitų pareigūnų, įskaitant karius, šaulius, tai valdžia žinojo, kur mūsų adresas, bet, kai reikia atlikti darbus, tai pradeda strigti priedų išmokėjimas, tai nesugebama laiku prioriteto tvarka skiepyti. Kalbu apie prioritetinę vakcinaciją tų pareigūnų, kurie dirba gatvėje, o valdžia dar prieš savaitę tik ėmė nagrinėti, kiek tų skiepų pareigūnams reikėtų. Tai rodo, kad valdžia nesuvokia ir nėra pasiruošę“, – vienam iš portalų komentavo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas V. Banelis.

Dabar dar kai ir susirgimų augantys skaičiai rodo, kad sprendimas drausti judėjimą nepasiteisino, pareigūnai pratrūko. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas perspėjo, jog valdžia jau dabar turėtų galvoti, kaip reabilituotis prieš Vyriausybės veiksmais nusivylusią pareigūnų bendruomenę. Pareigūnai dėl susidariusios situacijos prie Vyriausybės surengė ir protesto akciją.

Tad prieš porą dienų viešumoje A. Dulkys sprendimus atšaukti ribojimus pristatė kaip „nušvitimą“, giliau nepaaiškinęs tokių pokyčių sprendimuose, kas sukėlė dar daugiau klausimų. Aišku tik viena, kad protestuojantys pareigūnai šiai valdžiai yra labai pavojingi, nes tai gali būti protestų, kurių nebūtų net kam malšinti, bangos pradžia.

O ką daryti verslams, kurie eilinį kartą buvo apgauti? Vyriausybė pažadėjusi juos atverti, persigalvojo ir pakeitė nuomonę, toliau stumdama juos į bankrotą…

Panašu, kad mes ir toliau nesame apsaugoti nuo neprognozuojamų ir absurdiškų šios valdžios sprendimų, kurie, kaip pasakoje apie dvylika brolių juodvarniais virtusių, taip pat kažkuo pavirto, ką net sunku įvardinti. Tai, kas vyksta pastarosiomis dienomis valdžios panteone, panašu į pamišėlių puotą, kurioje konservatorių arogancija, pasipūtimas ir liberalų tuštybė jau mėgaujasi trypdami visuomenę, ekonomiką, tuo pačiu ir valstybę…

Share via
Copy link
Powered by Social Snap