2022-01-28

R. Karbauskis: klausimas dėl Lukiškių aikštės sugrįš iš karto po Seimo rinkimų

Klausimas dėl sostinės Lukiškių aikštės perdavimo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui (LGGRTC) į Seimo salę grįš iš karto po Seimo rinkimų antrojo turo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Šiandien išimta iš darbotvarkės, nes Seime šiandien dienai tikrai nėra tiek Seimo narių, kad būtų tą klausimą galima svarstyt, yra Seimo narių visose pusėse, kurie šiandien yra apygardose, ruošiasi antram turui, todėl mes tą klausimą išėmėm iš darbotvarkės ir jis bus svarstomas iš karto po rinkimų“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Parlamente svarstoma valdančiųjų parengta Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymo pataisa, kad „Lukiškių aikštę Vilniuje panaudos teise neatlygintinai valdo ir ja naudojasi biudžetinė įstaiga Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras.“

Seimo Kultūros komitetas svarstydamas projektą pritarė Kultūros ministerijos siūlymui, kad aikštė centrui būtų perduota ne pagal panaudos sutartį, o turto patikėjimo teise.

Šiuo metu Lukiškių aikštę pagal panaudos sutartį valdo Vilniaus miesto savivaldybė.

Tris dešimtmečius vykstančios diskusijos dėl Lukiškių aikštės tvarkymo ir memorialinių akcentų paaštrėjo šią vasarą, kai Vilniaus miesto savivaldybės valdžia birželio pabaigoje nusprendė čia įrengti dirbtinį paplūdimį su gultais, tinklinio aikštele – jis išardytas rugsėjo pradžioje.

Idėjos kritikai tvirtino, kad projektas netinkamas Lukiškių aikštei, nes ji istoriškai svarbi šalies rezistencinėms kovoms atminti, o įrengiant pliažą nesitarta su visuomene, politikais.

Reaguodamas į situaciją, Seimas vasarą priėmė specialų Lukiškių aikštės įstatymą, nustatantį, kad tai yra pagrindinė šalies reprezentacinė aikštė su Vyčio monumentu, erdvė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams ir sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap