2021-10-28

,,Revolut“ perkels milijonus sąskaitų į Lietuvą: įsikišo FNTT

Jungtinės Karalystės finansinių technologijų (fintech) startuolis „Revolut“ iki šių metų pabaigos į Lietuvą perkels apie 10 mln. savo vartotojų sąskaitų ir tai gali kelti papildomų rizikų, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), teigianti, kad jau iš anksto pradėjo tam ruoštis. 

Tuo metu „Revolut“ pastebi, kad nuolat stiprina prevencines funkcijas ir bendradarbiauja su tarnyba. 

FNTT teigimu, šio startuolio klientų sąskaitų perkėlimas buvo pradėtas planuoti ruošiantis galimam kietajam „Brexit“ variantui. 

„Jau prieš kelerius metus perspėjome, kad „Brexito“ įtaką, kuomet fintech bendrovės ieškos palankias sąlygas verslo perkėlimui siūlančių šalių, pajus ir mūsų valstybės finansų sistema. Su tuo ateis ir gerokai didesnės pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos“, – pranešime sako FNTT direktorius Antonis Mikulskis.

Pasak FNTT, per naujas sąskaitas „plauks milžiniški pinigų srautai“. Tarnybos pinigų plovimo prevencijos ekspertai prognozuoja, kad kartu su naujomis sąskaitomis gali gerokai išaugti ir pinigų plovimo rizikos, o pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius skaičius gali padidėti daugiau nei dešimt kartų.

„Galima prognozuoti, kad nedidinant analizės pajėgumų ir neinvestuojant į išmaniąsias technologijas gresia pinigų plovimo prevencijos sistemos perkaitimas“, – rašoma pranešime. 

„Revolut“ šeštadienį teigė BNS, kad Europos Sąjungos valstybių klientus ne iš Jungtinės Karalystės perkelia į elektroninių pinigų įstaigos licenciją turinčią įmonę Lietuvoje „Revolut Payments“ – tai daroma norint įsitikinti, kad „Brexitas“ neturės įtakos bendrovės klientams. 

„Revolut“ strategija Europoje nesikeičia – siekiame turėti tris licencijuotas įmones Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje ir Airijoje, kur šiuo metu laukiame licencijos patvirtinimo. Gavę licenciją Airijoje, Vakarų Europos valstybių klientus perkelsime į Airijos įmonę“, – teigiama komentare.

„Revolut“ pažymi, kad per Lietuvos įmonę laikinai aptarnaus apie 9 mln. klientų, jais rūpinsis bendrovės komandos Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Portugalijoje, Lenkijoje. 

„Nuolat stipriname atitikties, finansinių nusikaltimų ir pinigų plovimo prevencijos funkcijas, didiname darbuotojų skaičių šiose srityse bei aktyviai bendradarbiaujame su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba“, – rašoma komentare.

„Revolut“ pabrėžia, jog klientų migravimas nėra niekaip nesusijęs su specializuoto banko licenciją turinčio „Revolut Bank“ veikla.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap