2021-12-05

Rusai apsisprendė: už Konstitucijos pataisas balsavo beveik 80%

Rusijoje vakar vykęs balsavimas dėl Konstitucijos pakeitimo baigėsi taip kaip ir tikėtasi. Balsavime dalyvavę rusai palaikę Konstitucijos pataisas, už jas balsavo 77,93%, prieš balsavo 21,26%. Šios pataisos anuliuos Rusijos Prezidento Vladimiro Putino kadencijų skaičių ir leis jam būti prezidentu iki pat 2036 metų.

Šis balsavimas yra valdžios atsakas, į itin krentantį Prezidento Vladimiro Putino populiarumą. Ypač situacija pablogėjo koronaviruso pandemijos metu. Daug žmonių liko be darbo, verslas patyrė didžiulius nuostolius.

Gyventojai karantino metu iš valdžios pasigedo ryžtingų veiksmų, pasitikėjimo valdžia reitingas pasiekė rekordines žemumas.

Tai ekspertų nuomone yra žingsnis, kuriuo Rusijos valdžia siekia padidinti savo populiarumą ir legitimumą. Taip pat balsavimu siekiama padidinti žmonių pasitikėjimą ir leisti jiems manyti, jog jie dalyvauja valstybės valdyme.

Konstitucijos pataisos į Rusijos politinį gyvenimą turėtų įnešti nemažai naujovių, bet tuo pačiu dar labiau sustiprins Vladimiro Putino valdžią.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap