2022-12-04

Rusija padidino branduolinių pajėgų parengtį, Popiežius prašo bendros maldos

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį nurodė padidinti branduolinio atgrasymo pajėgų parengties lygį reaguojant į esą agresyvius NATO pareiškimus Rusijos Federacijos atžvilgiu.

„Didžiųjų NATO valstybių aukščiausio rango pareigūnai agresyviai pasisako mūsų šalies atžvilgiu, todėl įsakau gynybos ministrui ir Generalinio štabo viršininkui paskelbti Rusijos armijos atgrasymo pajėgoms ypatingą kovinės parengties režimą“, – per susitikimą su gynybos ministru Sergejumi Šoigu ir Generalinio štabo viršininku Valerijumi Gerasimovu sakė V. Putinas.

„Klausau“, – atsakė S. Šoigu. V. Putinas pareiškė, kad Vakarų šalys imasi „nedraugiškų“ žingsnių prieš Rusiją ekonomikos srityje.

„Turiu omeny nelegitimias sankcijas, apie kurias visi žino“, – pareiškė V. Putinas.

Popiežius Pranciškus sekmadienį – ketvirtąją Rusijos invazijos į Ukrainą dieną – paragino nutraukti kovas šioje šalyje.

„Tenutyla ginklai, – pareiškė jis. – Dievas yra su mylinčiais taiką, o ne su tais, kurie naudoja smurtą.“ Pontifikas taip pat paragino „skubiai“ atverti humanitarinius koridorius, kad civiliai turėtų galimybę evakuotis iš puolamos šalies.

 „Galvoju apie pagyvenusius žmones, apie visus tuos, kurie šiuo metu ieško prieglobsčio, apie motinas, bėgančias su savo vaikais“, – sakė jis. „Tai broliai ir seserys, kuriems būtina skubiai atverti humanitarinius koridorius ir kuriuos reikia priimti“, – kalbėjo pontifikas.

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra skelbia, kad nuo Rusijos invazijos pradžios ketvirtadienį iš Ukrainos jau pasitraukė daugiau nei 370 tūkst. žmonių.

Daugelis vykstančiųjų į kaimynines šalis kirto sieną su Lenkija, kurios institucijos skelbia, kad nuo invazijos pradžios atvyko apie 156 tūkst. ukrainiečių. Kiti taip pat bėga į Moldovą, Vengriją, Slovakiją ir Rumuniją.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap