2022-12-04

Rusijos karas prieš Ukrainą: kas laukia Lietuvos verslo

Rusijai užpuolus Ukrainą, naujienų agentūra BNS pateikia pavyzdžius, kaip Lietuvos įmonės reagavo į prasidėjusią invaziją.

* Mobiliojo ryšio operatorės „Telia“ ir „Bitė“ pranešė nemokamai teiksiančios ryšį su Ukraina ir joje esantiems savo klientams. Nemokamai skambinti ir siųsti trumpąsias SMS žinutes tarp Lietuvos ir Ukrainos „Telia“ klientai galės iki kovo 4 dienos. „Bitė“ kompensuos Ukrainoje esančių klientų skambučius ir trumpąsias SMS žinutes į ir iš Ukrainos ir šalies viduje. „Tele2“ pranešė, jog kompensuos tarptinklinio ryšio paslaugų kainą privatiems ir verslo klientams, esantiems Ukrainoje.

* „Telia TV“ pranešė, jog neribotą laiką nemokamai rodys visus informacinius TV kanalus visiems savo klientams. Sąraše nurodomi tokie kanalai, kaip CNN, BBC, „Deutsche Welle“ ir kiti. Šią savaitę „Telia“ taip pat pranešė atsisakanti 25 rusiškų kanalų retransliacijos. Išreikšdama palaikymą Ukrainai, šiaurės ir vakarų Lietuvoje veikianti elektroninių ryšių ir telekomunikacijų bendrovė „Splius“ taip pat stabdo kelių rusiškų kanalų retransliavimą.

* Siekdami užkirsti kelią galimam dezinformacijos plitimui, Lietuvos naujienų portalai „Delfi“, „15min“, „lrytas“, „tv3“, „madeinvilnius“, „ve“, „Kaunas.kasvyksta“ išjungė visus komentarus po straipsniais ir vaizdo siužetais apie aktualijas tiek registruotiems, tiek neregistruotiems vartotojams. Jie taip pat pasiūlė galimybes Lietuvoje įsikurti redakcijoms iš Ukrainos. Klaipėdoje rusų kalba programas transliuojanti radijo stotis „Raduga“ nusprendė atsisakyti Rusijos atlikėjų muzikos. TV3 žiniasklaidos grupė pranešė, kad savo valdomuose kanaluose atsisakys rusiškos produkcijos – filmų, serialų, laidų ir reklamų.

*  Bendrovė „Brolis Semiconductors“ nusprendė dovanoti modernią aukštųjų technologijų įrangą – ši parama Ukrainos kariuomenei artimiausiu metu bus perduota kartu su Lietuvos karinės paramos siunta.

* Bendrovė „Omnisend“ pranešė nutraukusi paslaugų tiekimą Rusijos ir Baltarusijos klientams, tai reiškia, šių šalių įmonės nebegalės siųsti naujienlaiškių ir SMS žinučių savo klientams. 

* Stambiausi Lietuvos mažmeninės prekybos tinklai „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Rimi“ iš prekybos išėmė prekes, pagamintas Rusijoje ir Baltarusijoje. Be to, stabdomi tolesni užsakymai šių šalių tiekėjams. 

* Didmeninės prekybos ir logistikos bendrovė „Sanitex“ stabdo importą iš Rusijos ir Baltarusijos. Įmonė taip pat nusprendė sustabdyti visų rusiškos ir baltarusiškos kilmės produktų pirkimus iš kitų importuotojų. Šių prekių bus atsisakoma ir „PROMO Cash&Carry“, „PROMO Food Service“, „Officeday“, kituose bendrovės prekybos kanaluose.

*Iš savo asortimento prekes, pagamintas Rusijoje ir Baltarusijoje, išėmė ir elektroninės maisto bei kasdienių prekių parduotuvės „Barbora“ bei „Pigu.lt“ 

* Apie sprendimą neribotam laikui stabdyti rusiškos ir baltarusiškos produkcijos distribuciją Lietuvoje pranešė įmonių grupės „MV GROUP“ valdoma bendrovė „Mineraliniai vandenys“. Ji nurodė, kad atsisakoma visų naujų bei ieškoma galimybių atšaukti dalį pakeliui esančių importo užsakymų.

* Lietuvoje dėl karo Ukrainoje įvedus nepaprastąją padėtį, sustabdytas Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovėje „Achema“ trečią savaitę vykstantis darbuotojų streikas.    

* Lietuvos medžio plaušo plokščių, kartono bei higieninio popieriaus gamybos grupės „Grigeo“ gofruotojo kartono gamybos įmonė „Mena Pak“ Ukrainoje sustabdė gamybą. Į šią bendrovę „Grigeo“ investavo 3,7 mln. eurų.

* Lietuvos paštas sustabdė prekybą rusiškomis ir baltarusiškomis prekėmis, taip pat prekybą šių šalių leidiniais bei jų prenumeratos pristatymą. Prenumeratoriams išlaidas žadama grąžinti.  

* Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pranešė tęsianti eksporto kredito garantijų teikimą Lietuvos eksportuotojams už Ukrainos pirkėjus ir laikinai stabdanti eksporto kredito garantijų teikimą už pirkėjus, registruotus Rusijos ir Baltarusijos teritorijose.

* Ekologinės gamybos sertifikavimo paslaugas teikianti „Ekoagros“ pranešė, jog stabdo paslaugų teikimą Rusijoje ir Baltarusijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap