2022-05-18

Rusijos kariai yra „pasiruošę smogti“ Ukrainai

Rusijos kariai yra „pasiruošę smogti“ Ukrainai, sako Vilniuje viešintis Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas).

„Jie (rusų kariai – BNS) šiuo metu išsirikiuoja į pozicijas ir yra pasiruošę smogti Ukrainai“, – šeštadienį spaudos konferencijoje sakė JAV pareigūnas.

Pasak jo, Kremliaus pajėgos juda vis arčiau Ukrainos sienų. Vis dėlto Pentagono vadovas pabrėžė, kad iki paskutinės minutės situaciją vis dar galima išspręsti diplomatiniais keliais.

„Jungtinės Valstijos, bendradarbiaudamos su mūsų sąjungininkais ir partneriais, pasiūlė jam (Vladimirui Putinui – BNS) galimybę ieškoti diplomatinio sprendimo. Tikimės, kad jis juo pasinaudos. Tikimės, kad jis atsitrauks nuo konflikto slenksčio“, – kalbėjo L. Austinas.

Augant įtampai regione, praėjusią savaitę Pentagonas paskelbė iš Ukrainos išvedantis apie pusantro šimto karių, kurie šalyje apmokė nacionalines pajėgas. Vis dėlto L. Austinas pabrėžė, kad JAV ir toliau yra pasiryžusi šioje srityje bendradarbiauti su Kijevu.

JAV duomenimis, Maskva prie Ukrainos sienų yra sutelkusi apie 150 tūkst. karių ir įvairios karinės technikos.

Vakarai nuogąstauja dėl galimos karinės invazijos į šią šalį. Nerimą dėl galimo karo Ukrainoje pastaruoju metu dar labiau sustiprino JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) pareiškimas, kad Rusijos prezidentas V. Putinas priėmė sprendimą veržtis ir tai gali nutikti artimiausiomis dienomis.

Reaguodami į Rusijos veiksmus, NATO sąjungininkai dislokavo papildomus karius Lietuvoje ir kitose rytinėse Aljanso šalyse.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap