2022-05-13

Rusijos karinis skraidytuvas krito NATO erdvėje: vadovai susiėmę už galvų

Kroatijos sostinėje Zagrebe sudužo Rusijos gamybos karinis dronas, penktadienį pranešė pareigūnai.

Per incidentą, kuris įvyko ketvirtadienį apie 21 val. vietos laiku (22 val. Lietuvos laiku), buvo apgadinti keli netoliese stovėję automobiliai, tačiau apie nukentėjusius žmones nepranešama, penktadienį nurodė Kroatijos vidaus reikalų ministerija.

Policija į įvykio vietą suskubo po to, kai vietos gyventojai pranešė, kad girdėjo „sprogimą, o vėliau iš dangaus nukrito objektas“.

Parke netoli Jaruno ežero, už maždaug šešių kilometrų nuo Zagrebo centro, policija aptiko kraterį ir du netoliese gulinčius parašiutus.

Vietos policija aptvėrė įvykio vietą ir laikinai sustabdė viešąjį transportą toje vietovėje.

„Pagal mūsų turimą informaciją, sudužo Rusijos gamybos karinis dronas“, – sakė Kroatijos premjeras Andrejus Plenkovičius.

„Šiuo metu tiksliai nežinome, ar jis priklausė Rusijos, ar Ukrainos kariuomenei“, – vyriausybės vadovas sakė kroatų žurnalistams Versalyje, kur jis dalyvauja Europos Sąjungos viršūnių susitikime.

Anot premjero, bepilotė skraidyklė į Kroatijos oro erdvę įskrido iš Vengrijos. Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas jam sakė, kad į Vengriją šis aparatas įskrido iš Rumunijos, pridūrė A. Plenkovičius.

Visos trys šalys yra NATO narės. Zagrebas yra už maždaug 550 km nuo sienos su Ukraina, į kurią vasario 24 dieną įsiveržė Rusijos karinės pajėgos.

Vietos žiniasklaida anksčiau penktadienį citavo karinės aviacijos ekspertus, kurie sako, kad nukritęs įrenginys galėjo būti Ukrainos naudojama sovietinių laikų žvalgybinė bepilotė skraidyklė Tu-141.

A. Plenkovičius sakė, kad incidento priežastis dar nenustatyta, bet pridūrė, kad prieš suduždamas dronas kelias minutes skrido virš Kroatijos.

Zagrebas taip pat užklausė Kyijvo, ar šis turi kokios nors informacijos apie sudužusį aparatas.

Kroatijos gynybos vadovas admirolas Robertas Hranjis (Robertas Hranis) sakė, kad šis „incidentas gana rimtas“ ir kad Zagrebas dėl jo tariasi su NATO.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap