2021-01-22

Šalia Alytaus užsidegė vilkikas su dujų cisterna, apribotas eismas

Trečiadienį Alytaus rajone, Panemuninkėlių kaime, užsidegė vilkikas su dujų cisterna, dėl to šalia esančiame kelyje apribotas eismas.

Bendrajame pagalbos centre pranešimas apie Normandijos-Nemuno gatvėje degantį vilkiką su dujų cisterna gautas 13.14 valandą. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė BNS informavo, kad deganti dujų cisterna buvo prijungta prie dujų kolonėlės, šalia stovi dar trys vilkikai su dujomis. 

Pirminiais duomenimis, dujos užsidegė jas perpumpuojant. 

„Į įvykį išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos – septynios autocisternos, autokopėčios. Taip pat paprašyta policijos pagalbos, kad būtų apribotas eismas šalia esančiame gana judriame kelyje“, – sakė E. Zdanevičienė. 

Pasak E. Zdanevičienės, šalia kolonėlės gyvenamųjų namų nėra, gyventojams pavojus negresia. 

Bendrovės „Amber Grid“ išplatintame pranešime teigiama, kad gaisras kilo dujų tiekimą Alytaus dujų skirstymo stočiai vykdžiusio dujovežio garintuve. Įranga priklauso Lenkijos įmonei „Duon“. 

Ugnis įsiplieskė vykdant šiomis dienomis suplanuotus tarptautinio dujotiekio GIPL  atšakos prijungimo prie Lietuvos dujų perdavimo sistemos darbus. 

„Dėl šių darbų atjungus pagrindinį dujotiekį į Alytaus dujų skirstymo stotį, tris dienas Alytaus rajono dujų vartotojams dujos buvo tiekiamos iš specialaus suskystintų gamtinių dujų dujovežio, pristatyto iš Lenkijos“, – nurodė bendrovė. 

Prieš patekdamos į vamzdyną, suskystintos dujos išgarinamos specialiame garintuve, kuriame ir kilo gaisras. 

Pasak „Amber Grid“, Alytaus miesto vartotojams dujos ir toliau yra tiekiamos. 

Šiuo metu ugniagesiai vykdo dujų aušinimo ir gesinimo darbus. Aiškinamasi, ar atliekant darbus buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap