2021-09-23

Saugaus eismo dieną – dėmesys pėstiesiems

Šiandien, balandžio 6-ąją, minint Saugaus eismo dieną, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai įvairiose miesto gatvėse vykdė papildomą prevencinę priemonę, skirtą užtikrinti pėsčiųjų kontrolę reguliuojamose perėjose ir judriose miesto gatvėse. 

Kauno pareigūnai stebėjo, kaip pėstieji elgiasi kelyje – ar laikosi Kelių eismo taisyklių einant per gatvę tiek pėsčiųjų perėjose, tiek ir atkarpose, kur nėra įrengti pėsčiųjų takai, šaligatviai. Tikrinta, ar pėstieji vadovaujasi šviesoforo signalais ir nekerta reguliuojamų pėsčiųjų perėjų degant draudžiamam šviesoforo signalui. Pareigūnų teigimu, dauguma pėsčiųjų drausmingai laikėsi Kelių eismo taisyklių, tačiau per porą valandų fiksuota ir trys dešimtys pėsčiųjų padarytų KET pažeidimų, visi jie buvo draugiškai įspėti. 

Policija atkreipia dėmesį, kad pėstieji yra viena iš pažeidžiamiausių eismo dalyvių grupių. Per praėjusius metus Kauno apskrityje žuvo 8 eismo dalyviai, dar 146 buvo sužeisti. Viena iš pagrindinių žūčių priežasčių – pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama  ir atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų nenaudojimas tamsiu paros metu.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap