2021-12-06

Savaitgalio renginių apžvalga: ką nuveikti?

1. VILNIAUS ŠIUOLAIKINIS MENAS AUTOBUSU SU-MENĖK

Įlipkite, pavažiuokite, išlipkite – taip atrasite meną Vilniuje visą vasario mėnesį. Leiskitės į kitokią ekskursiją po miestą – aplankykite 25 Vilniaus meno galerijas ir muziejus. Iniciatyva SU-MENĖK kviečia pažinti garsias galerijas ir labiau atokiau pasislėpusias meno vietas Vilniuje paprasčiausiu būdu – specialiu autobusu. Meno maršrutas jus įkvėps įdomiausiais šiuolaikiniais kūriniais, specialiomis programomis ir pažintimis su menininkais. Lipkite į autobusą ir apžiūrėkite meną. Autobusas nemokamai veš kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, sausio 31 – kovo 1 d. Autobusas kursuoja kas 40 min. nuo Antano Tumėno autobusų stotelės, tačiau išlipti ir įlipti galite bet kurioje norimoje stotelėje.

2. 15-ASIS PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS „ŽIEMOS EKRANAI”

Iki pat vasario 9 dienos skatinsime žiūrovus leistis į dabarties laiko paieškas bei panirti į atsitiktinumų žavesį. Šiemet programoje – per trisdešimt rinktinių filmų. Kruopščiai atrinktoje pagrindinėje programoje Dabarties laiko beieškant pristatoma penkiolika autorinio kino filmų, sukurtų Prancūzijoje per pastaruosius dvejus metus. Filmus sieja atidus ir gilus žvilgsnis į dabarties realijas, netikėtos ir drąsios kasdienybės interpretacijos, jiems būdinga išskirtinė, raiški kino kalba. Siekiant atspindėti šiuolaikinio prancūzų kino tendencijas, programoje vyrauja žanrų ir temų įvairovė : nuo milijonines žiūrovų minias sužavėjusių ir sugraudinusių komedijų NEMATOMOS ar EDMOND iki Kanų kino festivalio paralelinėse programose sužibėjusių filmų ALISA IR MERAS, KLAJOJANTI SIELA ar ESMINIS POREIKIS, nuo Venecijos kino festivalyje pristatyto įtempto psichologinio trilerio PASKUTINĖ PAMOKA iki Lokarno kino festivalyje žiūrovų simpatijas pelniusios biografinės dramos KAMILĖ, nuo debiutinių kino juostų DU SŪNŪS ar MANO ŠLOVINGA JAUNYSTĖ iki jau pripažintų režisierių naujausių darbų Į PASAULIO KRAŠTĄ, NEĮMANOMA MEILĖ ar NOTRE DAME.

3. PARODOS „BLIND DATE“ IŠLYDĖTUVĖS

Nacionalinėje dailės galerijoje Vasario 1-2 d. Nacionalinėje dailės galerijoje – parodos „Blind date“ išlydėtuvės su specialia renginių programa Taktilinė paroda „Blind Date“ uždaroma jau šį savaitgalį. Kviečiame į renginius, kurie visi skirti regos negalią turintiems ir jos neturintiems, amžius norintiems dalyvauti taip pat ne kliūtis.

4. PASAULIO CEPELINŲ DIENA

Nuo 2014 metų kiekvieną pirmąjį vasario sekmadienį švenčiama pasaulio cepelinų diena. Jos iniciatorius – JAV gyvenantis išeivis iš Lietuvos Jonas Vaičiūnas. Šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti ir skanauti cepelinus. Dauguma Vilniaus restoranų šią dieną į savo pietų menių įtraukia cepelinus.

5. VASARIO 16 O-SIOS MITAI

Signatarų namuose Vasario 1 d. (šeštadienį) 14:00 val. vyks ekskursija. Vieną mitą apie Vasario 16-ąją matote teminės ekskursijos plakato iliustracijoje. Jau žinote apie ką jis? Jei ne, kviečiame į ekskursiją “Vasario 16-sios mitai” , vyksiančias kiekvieną vasario šeštadienį 14 val. Signatarų namų muziejuje. Per daugiau nei šimtą metų 1918-asiais įvykęs Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas, apaugo pačiais įvairiausiais pasakojimais ir legendomis. Kokie jie? Kas tiesa, o kas ne? Atvykite į Signatarų namuose kiekvieną vasario mėnesio šeštadienį organizuojamas nemokamas temines ekskursijas „Vasario 16 –osios mitai“ ir sužinosite populiariausias istorinių faktų interpretacijas apie patį Aktą, jo ir nepriklausomybės paskelbimą bei signatarus.

6. EKSKURSIJA: Vilkpėdės industrinė arterija

Vilkpėdės ir Zietelos gatvėse Vasario 1 d. (šeštadienį) 11:00 val. „Gatvės gyvos“ kviečia pasivaikščioti po ypač neturistines vietas – Vilkpėdę ir Savanorių prospekto pramonės zoną! Ekskursiją pradėsime nuo pažinties su svarbiausiais vietovės istoriniais faktais ir legendomis, vėliau leisimės į tikrą Vilniaus pramonės arteriją – Savanorių prospektą. Čia išgirsite, kuo išskirtinės šio rajono gamyklos, kokia produkcija iš didžiulių angarų pasiekdavo dienos šviesą tada, o kokia – dabar, žygiuosime pramoniniais skersgatviais ir ne tik. Ateikite, pamatykite ir, svarbiausia, išgirskite!

7. VILKŲ ŽIEMA

Kultūros bare „Kablys“ Vasario 1 d. (šeštadienį) vyks festivalis. Praėjusiais metais į legendinę „Geležinio kablio“ salę metalo muziką sugražinęs metalo festivalis „Vilkų Žiema“ šia žiemą griaudės jau 6-ą kartą ir vyks vėl „Kablio“ kultinėje salėje! Pirmieji dalyviai „Vilkų žiemoje“ viena ryškiausių vikingų metalo žvaigždžių – švedų kolektyvas MÅNEGARM! Karingas dainas apie pergalę, mirtį ir skandinavų dievus traukiantys švedai Lietuvoje jau yra viešėje. 2017 metais jie nudžiugino festivalio „Kilkim Žaibu“ lankytojus. Į Lietuvą karingieji vikingai atvyksta su naujienomis – Lietuvos metalinės scenos gerbėjams jie pristatys naują, šiais metais išleistą albumą „Fornaldarsagor“, kuriame išlaikyta vikingiško, švelniai pajuodinto metalo stilistika su lyriškais smuikų intarpais.

8. Nemokamas pažintinis aviacinis užsiėmimas

Rodūnios kl. 34 Vasario 1 d. (šeštadienį) 10:00 val. Kviečiame visus, kurie nori mokytis Vilniaus Aviacijos mokykloje ar galbūt neapsisprendžia, ar tikrai čia verta mokytis? Užsiėmimo metu bus pristatoma programa, mokomi dalykai, principai, įgūdžiai. Papasakosime ir apie planuojamas ekskursijas, vasaros stovyklą. Bus trumpas prezentacinis užsiėmimas ir vaikams. Po pristatymo bus laiko klausimams bei registracijai į mokyklą. Laukiam atvykstant, Rodūnios kl. 34, Vasario 1 dieną, šeštadienį. Užsiėmimas prasidės nuo 10:00, galite atvykti nuo 9:45.

9. VASARIO MĖNESIO Sena.lt KNYGŲ MUGĖ

2020 vasario 1 d. šeštadienį, prekybos centre CUP, įvyks Sena.lt knygų mugė. Mugėje veiks knygų turgelis, kuriame galėsite pirkti ir parduoti knygas.

10. EKSKURSIJA: SUSIPAŽINIMAS SU PILIES – DIDŽIOSIOS GATVĖS ISTORIJOMIS

Vilniuje adresu Pilies g. 2 Sausio 31 d. (penktadienį)17:00 val. vyks ekskursija. Vilniaus senamiestis – nuostabus UNESCO perlas. Siauros ir lenktos viduramžių gatvelės, baroko dvasia, mitai, legendos, įstabios meilės istorijos ir subtilios skulptūros – visa paskęsta nakties šešėliuose, ar, priešingai, suspindi apšvietus gatves. Kviečiu kartu pasigėrėti pagrindinėmis Vilniaus gatvėmis, užsukant ir į vieną kitą kiemelį, ir paieškoti tų mažų stebuklų, kurie paverčia miestą gyvu. Pakeliui aplankysime paminklą Aleksandrui Puškinui ir jo seneliui Hanibalui, aptarsime garsių didikų ir didikių (tarp jų Adomo Mickevičiaus, Kristinos Gerhardi-Frank ir Jozefo Franko, Sofijos Olelkaitės ir kt.) gyvenimo peripetijas, simpatijas ir antipatijas, meilės istorijas, aplankysime paminką tautos patriachu tituluojam Jonui Basanavičiui, o kartu su smalsiausiais ir žnigeidžiausiais pasisveikinsime su Vilniaus miesto sargybiniu Trakų g. Į žygį leisimės nuo Vilniaus turizmo informacijos centro (Piliesg. 2), pačios senamiesčio šerdies, baigsime Aušros vartų g. prieigose (smalsiausieji galės kartu pasiekti Trakų g.). Užtruksime apie 2 val., priklausomai nuo lėčiausiųjų dalyvių tempo. Jei smarkiai lytų, ekskursiją nukelsime į geresnį orą. Ekskursijos viduryje bus galimybė sustoti vienoje iš miesto kavinių, kur norintieji galės įsigyti karštos arbatos ar kavos.

Gražaus ir turiningo savaitgalio!

Share via
Copy link
Powered by Social Snap