2021-12-07

Seimas nori posėdžiauti nuotoliniu būdu – tinginystė į kadencijos pabaigą ar saugumas?

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis siūlo Seimui grįžti prie galimybės posėdžiauti nuotoliniu būdu.

Parlamento vadovas tariasi su frakcijomis, kad į kitos savaitės darbotvarkę būtų įtrauktos nuotolinių parlamento posėdžių galimybę įteisinančios Seimo statuto pataisos.

„Šiuo metu Seimo pirmininkas tariasi su frakcijų atstovais apie galimybes į lapkričio 5 dienos plenarinio posėdžio darbotvarkę skubos tvarka įtraukti Seimo statuto pataisų svarstymą, kuriuo būtų galima apibrėžti Seimo narių galimybę plenariniuose posėdžiuose dalyvauti nuotoliniu būdu“, – BNS informavo V. Pranckiečio atstovas Paulius Žeimys.

V. Pranckietis tokias Seimo statuto pataisas buvo inicijavęs per pirmąją COVID-19 bangą pavasarį, tačiau parlamentarai jas atmetė.

V. Pranckietis siūlė, kad parlamentas nuotoliniu būdu galėtų posėdžiauti šalyje esant ekstremaliajai situacijai, nepaprastajai padėčiai arba įvedus karantiną, o sprendimą rengti posėdžius nuotoliniu būdu būtų priėmusi Seimo valdyba.

Parlamento vadovas taip pat siūlė priėmus pataisas iš karto kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis įvertintų, ar nuotolinis darbas neprieštarautų Konstitucijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap