2022-08-10

Seimas svarstys, ar pavėžėjams taikyti nulio promilių normą

Seimas pradeda diskusijas, ar pavėžėjams taikyti tokią pat blaivumo normą, kaip ir taksi vairuotojams – juos siūloma laikyti neblaiviais, jei alkoholio koncentracija viršytų nulį promilių.  

Tokią Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą, kuri sugriežtintų pavėžėjų veiklą, Seimui antradienį pristatęs konservatorius Jurgis Razma sako, kad jiems turi būti taikomos tokios pat  taisyklės, kaip ir taksi vairuotojams. 

„Neteisinga, kai keleivius vežantiems taksi vairuotojams reikalaujama nulis promilių, o pavėžėjams to nenumatyta. Jiems neblaivumas tik nuo 0,4 promilės“, – tikino J. Razma.

Konservatorius Edmundas Pupinis klausė, kaip atpažinti pavėžėjus, norint juos sustabdyti ir patikrinti blaivumą.  

„Taksi automobiliai pažymėti, o pavėžėjų – ne, kaip juos sustabdyti ir patikrinti?“ – teigė jis. 

 Dabar nulio promilių blaivumas taikomas pradedantiems vairuotojams, taksi ar sunkesnių nei 3,5 tonos, daugiau kaip 9 vietų transporto priemonių vairuotojams.  

Lietuvos kelių policijos tarnyba BNS anksčiau pranešė, kad 2018–2020 metais išaiškinti 49, o šių metrų sausį-kovą – du neblaivūs taksi vairuotojai – jiems nustatytas iki 0,4 promilės girtumas. Pasak tarnybos, ji nekaupia informacijos apie pavėžėjus.

Gyventojų, užsiimančių keleivių vežimu, skaičius kasmet auga: 2018 metais jų buvo 13 tūkst., 2019 metais – 17,3 tūkst., o pernai – 18 tūkst.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap