2022-01-28

Seimo nariai jau laiką leidžia užsienyje: negali žinoti, kada susapnuos kokius posėdžius padaryti

Lietuvoje oficialiai Kalėdų atostogų nėra, bet net Seimo nariai to nepaiso. Seimas po Kalėdų – tuštutėlis. Kai kurie parlamentarai į darbą šiemet jau nebežada grįžti. Remigijus Žemaitaitis išvyko į Italiją. Vytautas Juozapaitis – saulėtame Dubajuje. Patys politikai sako – jokiu diskusijų nekiltų jei Seimas galų gale nusistatytų savo atostogų taisykles. Dabar – atostogauja kada nori ir kiek nori. LNK praneša, kad greitai bus 18 metų, kai tokia tvarka prieštarauja Konstitucijai.

Tarp Kalėdų ir Naujųjų – penkios darbo dienos. Seimas – tuščias.
Koridoriuose sutikome vienintelį – socialdemokratą Eugenijų Sabutį. Rinkėjams suorganizavo ekskursiją.

„Prieš tris savaites iš vienos kaimiškos mokyklos visas kolektyvas susiorganizavo ekskursija, tai kartu lydžiu ir juos“ nurodo parlamentaras E.Sabutis.

Kolegų pasigedo ir Sabutis.

„Šiandien kol kas kitų nemačiau“, – priduria parlamentaras.

Prieš pietus ateina Agnė Širinskienė.

„Tokių darbų yra kurie pasikaupia, kurių negalėjau padaryti tada kai buvo sesija“, teigia parlamentarė.

Kai kurie parlamentarai dabar toli nuo Seimo. Remigijus Žemaitaitis dar neprašvitus pasidalijo nuotrauka kaip sėda į lėktuvą ir išskrenda į Italijos kalnus.

„Tradiciškai, Nauji metai, po dviejų metų pertraukos išvažiavom į Italiją pailsėti panašiai sniego, tiek pat žinai. Medžiai irgi tie patys, nelabai čia kas keičiasi. Tiktai čia mažiau draudimų“, neslepia R.Žemaitaitis.

Konstitucijoje numatyta, kad Seimo rudens sesija baigiasi gruodžio 23-iąją. Bet praėjusią savaitę Seimas sesiją mėnesiui pratęsė. Formaliai, Seimas šią savaitę dirba. Į užsienį galima keliauti tik gavus Seimo valdybos leidimą. Žemaitaitis sako negalėjęs žinoti, kad sesija bus pratęsta.

„Kadangi kelionė pirkta prieš 6-7 mėnesius, negali žinoti kada valdyba susapnuos kokius posėdžius padarys“, atvirauja R.Žemaitaitis.

Seime šiemet nebebus ir konservatoriaus Vytauto Juozapaičio. Prieš 13 dienų per gimtadienį Santaros klinikose jam buvo atstatinėjamas širdies ritmas, o dabar parlamentaras saulėtajame Dubajuje.

„Aš dabar išvykęs į privačią kelionę, aš dabar lankausi „Expo“, Dubajuje. Dabar va Lietuvos paviljone esu. Tai nežinau, kaip čia vadinti – ar darbo reikalais, ar ne, bet savo sąskaita“, teigia parlamentaras.

„Na tai gal sveikata taisosi Juozapaitis Dubajuje“, – šmaikštauja A.Širinskienė.

Seime dabar – 8 frakcijos. Neradome nė vienos frakcijos seniūno.

Laisviečių frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas žada ateiti rytoj.

„Ne aš planuoju rytoj būti Seime“, nurodo V.Mitalas.

Nėra Socialdemokratų frakcijos seniūno Gintauto Palucko.

Užrakintas Regionų frakcijos seniūnės Ritos Tamašunienės kabinetas.

„Nu ne, nei esu nei planuoju“, atkerta R.Tamašunienė, o paklausus žurnalisto ar vyksta šią savaitę darbas Seime priduria, – „Nu taip, turim darbo grupę nuotolinę“.

Darbiečių seniūnas Viktoras Fiodorovas užsuks vakarop.

Nėra valstiečių frakcijos seniūnės Aušrinės Norkienės.

Užrakintas Liberalų sąjūdžio seniūno Eugenijaus Gentvilo kabinetas.

„Ne neplanuoju iki Naujųjų neplanuoju, Klaipėdoje sėdžiu, – atvirauja E.Gentvilas, o į klausimą „Atostogausit“ duoda teismukišką atsakymą „Nu vadinkim taip“.

Nėra ir konservatorių seniūnės Radvilės Morkūnaitės Mikulėnienės.

Patys politikai sako – jokių diskusijų nebūtų, jei Seimas galų gale nusistatytų savo atostogų taisykles. Dabar kiekvienas politikas pats sprendžia kada ir kiek atostogauja.

Liepą bus 18 metų, kai neįteisintos Seimo atostogos pripažintos prieštaraujančiomis Konstitucijai. Parlamentarai kalba – kad galbūt Konstitucinis teismas suklydo.

„Kiekvienais metais Konstitucinis Teismas teisės ir teisėtvarkos komitetui pristato neįgyvendintas Konstitucinio Teismo bylas. Ir atostogų klausimas tame kontekste, jisai niekada nėra keliamas“, – nurodo parlamentarė A.Širinskienė.

„Tai mano manymu, kad kiekvienas Seimo narys atsakingas pats“, – priduria E.Sabutis.

Anot parlamentarų, nustačius kada Seimo nariai turi atostogauti, visi tuo metu ir išeitų atostogų. Ir tai esą būtų labai pavojinga – jei valstybėje kiltų didelė krizė, Seimas nesusirinktų būtiniems sprendimams.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap