2021-11-28

Seimo pirmininkė: labai rimtai svarstoma privatizuoti Seimo viešbutį

Svarstoma galimybė privatizuoti Seimo viešbutį, teigia parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Labai rimtai svarstoma tokia idėja“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė ji. „Mano nuomone, galbūt šis klausimas yra pribrendęs“, – pridūrė V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovė tvirtino, kad rengiamos atitinkamos Seimo statuto pataisos.

„Ruošiamas paketas statuto pakeitimų. Tai visos valdančiosios koalicijos bendras darbas“, – teigė ji.

Pirmasis Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma sakė, kad viešbučio privatizavimo idėja svarstyta valdančiojoje konservatorių ir liberalų koalicijoje.

„Iš esmės koalicijoje buvo teigiamas nusistatymas, kad judėtume link viešbučio atsisakymo numatant butpinigių mokėjimą. Bet žinoma, tai daryti ne taip skubiai, nes kitų metų biudžeto projektas ne taip paprastai koreguojasi“, – žurnalistams sakė J. Razma.

Seimo viešbutis yra sostinės Gedimino prospekte, priešais parlamento rūmus. Jame – 72 vieno, dviejų ir trijų kambarių butai.

Seimo statutas numato, kad butas suteikiamas tiems Seimo nariams, kurie neturi ir per pastaruosius penkerius metus nuosavybės teise neturėjo gyvenamosios vietos Vilniuje bei turi gyvenamąją vietą, nutolusią daugiau nei 25 km už sostinės ribų.

Praėjusią savaitę Seimo kanceliarija pranešė, kad artimiausiu metu už 203 tūkst. eurų ketinama sutvarkyti 16 blogos arba patenkinamos būklės butų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap