2021-05-06

Šiauliai švenčia gimtadienį: veiklos ras visi

2020 m. rugsėjo 11–12 dienomis Šiauliai švenčia 784-ąjį gimtadienį. Didžiausia miesto šventė „Šiaulių dienos 784“ šiais metais suteiks ne mažiau džiaugsmo nei ankstesniosios. Šventė šurmuliuos gerai pažįstamose bei pamėgtose vietose – miesto bulvare, pirmą kartą po renovacijų sugrįš į Prisikėlimo bei Saulės Laikrodžio aikštes, taip pat išbandys dar šiai šventei naujas, nebandytas erdves – Dainų parką ir Prūdelio teritoriją. Organizatoriai žada, kad netrūks įdomių, dar šioje šventėje neorganizuotų iniciatyvų, tačiau nebus pamirštos ir pamėgtos „Šiaulių dienų“ tradicijos. Šventinės dienos bus kupinos puikios nuotaikos ir įvairių pramogų, tačiau renginių lankytojams primenama, kad švęsti reikės itin atsakingai – laikytis visų rekomendacijų ir rūpintis savo bei aplinkinių saugumu.

Nors pasaulį paveikusi koronaviruso pandemija atnešė sumaišties į žmonių kultūrinį gyvenimą, pasikeitusios aplinkybės privertė „Šiaulių dienų“ organizatorius prisitaikyti prie situacijos bei ieškoti naujų sprendimų. „Ne paslaptis, kad kurį laiką nebuvo aiškios informacijos dėl tolimesnio renginių likimo, todėl teko kelis kartus keisti renginių programą, atsisakyti kai kurių tradicinių šventės akcentų, pavyzdžiui, šventinės eisenos. Ji nuolat pritraukia minias dalyvių bei žiūrovų, o mums pirmiausia svarbu žmonių saugumas, todėl žmonėms pasiūlysime kitokias, į žmonių saugumą orientuotas, bet ne mažiau patrauklias atrakcijas“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Miesto šventės koordinatorius, Šiaulių kultūros centras, atkreipia dėmesį, kad šiais metais renginiai planuojami kaip niekad atsakingai. Rūpinantis dalyvių sveikata ir siekiant sustabdyti viruso plitimą, į didžiuosius renginius bus vykdoma dalyvių registracija užpildant anketą Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje. Miestiečiai bus kviečiami aktyviai registruotis ir informuoti koordinatorių apie apsisprendimą dalyvauti renginyje. Renginių organizatoriai skelbia, kad į registraciją reikėtų žiūrėti ne tik kaip į formalų informacijos pateikimą, atsiskaitymą. Registracija, esant būtinybei, sudarys galimybes būti pirmam informuotam apie atsiradusią grėsmę ir būtiną apsisaugojimą.

Siekiant išvengti įprastinių spūsčių vienoje vietoje, šventė bus išskaidyta į daugiau erdvių, tarp kurių bus nemažas atstumas, todėl dėmesys nebus koncentruojamas į vieną vietą, kaip buvo įprasta ankstesnėse šventėse. Planuojama, kad daug žmonių pritraukiančiose erdvėse bus dezinfekcinių priemonių, žmonės bus raginami nuolat dezinfekuotis rankas. Muzikinės programos bus sudarytos tarp atlikėjų pasirodymų darant pertraukas, tad veiksmas atgis prasiskirsčius srautams.

„Veiksmas šiais metais vyks Prisikėlimo aikštėje, Dainų parke, prie Prūdelio, Saulės Laikrodžio aikštėje, bulvare, kitose vietose. Tikimasi, kad lankytojų srautai pasiskirstys po šias teritorijas ir tai padės žmonėms pramogauti, išlaikant daug saugesnę distanciją. Šiųmetinės šventės tikslas – nesiburti vienoje vietoje, todėl judėkime, keliaukime į skirtingus miesto gimtadienio taškus“, – ragina Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė.

Organizatoriai primena, kad laikantis Vyriausybės reikalavimų, visuose renginiuose, tiek atviruose, tiek uždaruose, šventės dalyviai turės dėvėti apsaugines kaukes bei laikytis saugaus atstumo. „Gerbkime aplinkinius ir jų teisę į saugumą, laikykimės visų saugumo rekomendacijų. Švęskime atsakingai, kad vėliau nereikėtų gailėtis“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

„Šiaulių dienų“ rengėjai žada, kad muzikinė programa šiais metais bus kaip niekad įvairi ir turėtų atitikti kiekvieno skonį. Šiauliečių pageidavimu, Prisikėlimo aikštėje vyksiančiuose pagrindiniuose šventiniuose koncertuose „#Šiauliaišviečia“ skambės garsių šalies atlikėjų, kurie savo kūrybą pradėjo ar tebevysto Šiauliuose – Lauros Remeikienės, grupių „Vairas“, „Kitava“, „Colours of Bubbles“ ir „BIX“ muzika.

Džiazo gerbėjai galės koncertu mėgautis Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamame tarptautiniame bigbendų festivalyje „Big Band Festival Šiauliai 2020“. Neužmirštas bus ir mėgėjų menas – miesto bulvare šurmuliuos daug gražių emocijų suteikiantis festivalis „Rudens mozaika“.

Nauju šventės traukos tašku taps Dainų parkas, kuriame pirmą kartą vyks originalus projektas „Magiškas parkas“. Dienos metu parko teritorijoje vyks įvairūs užsiėmimai, o vakarais čia įrengta lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų meninė ekspozicija bus praturtinta elektroninės ir alternatyvios muzikos atlikėjų ir grupių pasirodymais.

Tačiau ne tik muzika Šiaulių miesto šventėje galės mėgautis jos lankytojai. Be kitų atrakcijų, akį trauks šamoto skulptūrų pleneras „Ugnies stulpai“, organizuojamas Šiaulių dailės mokyklos, šokančių ir grojančių fontanų šou, kurį išvysti bus galima dar šventei nebandytoje erdvėje – prie Prūdelio. Organizuojamas ir visų laukiamas šventinis prekymetis, kurio vietos šiais metais bus išretintos taip, kad nesudarytų didelių žmonių spūsčių.

Mieste netrūks ir kitų pramogų: vyks parodų atidarymai, ekskursijos, susitikimai, muzikos, poezijos vakarai ir kitos veiklos. 

O kad nuotaika būtų dar šventiškesnė, Šiaulių kultūros centras kviečia lankytojus puoštis unikaliomis, specialiai šventei sukurtomis kaukėmis, marškinėliais ar džemperiais bei skleisti puikią nuotaiką kitiems aplinkiniams. Originalią „Šiaulių dienų“ atributiką bus galima įsigyti nuo rugpjūčio 31 d. Šiaulių kultūros centro kasoje bei rugsėjo 11–12 d. Šiaulių kultūros centro prekybos vietoje šventinio prekymečio metu.

Nuo rugsėjo 10 d. 19 val. iki rugsėjo 12 d. 24 val. bus uždaromas eismas Varpo g. atkarpoje tarp Aušros al. ir Vilniaus g. bei automobilių parkavimo aikštelė prie Prisikėlimo aikštės. Gyventojai ir įmonių darbuotojai į vidinius kiemus įvažiuoti galės. Rugsėjo 11–12 d. 20–01 val. bus uždaromas eismas Paprūdžio g. prie Prūdelio, kol vyks šokančių ir grojančių fontanų šou.

Visa programa:

RUGSĖJO 11 D.

9–12 val. Mokslinė-praktinė konferencija-internetinis seminaras „Ekonomika ir verslas: regiono problemos ir galimybės 2020“
Prisijungimo informacijos ir programos ieškokite organizatorių interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose

Org.: Šiaulių regiono ekonomistų asociacija, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių universitetas

10–23 val. Šventinis prekymetis
Vilniaus g. bulvaras, Varpo g.
Org. Šiaulių kultūros centras

11–19 val. Mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika 2020“
Prie Šiaulių dailės galerijos, Vilniaus g. 245
Org. Šiaulių kultūros centras

11–19 val. Pabėgimo kambarys „Išlaisvinti Višinskį“
Į pabėgimo kambarį registruojamos 2–6 asmenų grupės. Dalyvių amžius – nuo 12 metų. Privaloma išankstinė registracija tel. (8 41) 52 37 59

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius, Aušros al. 62 

11–18 val. Orientavimosi žaidimas „Skaitantis žmogus“
Žaidimo užduotis nuo 2020 m. rugsėjo 10 d. galima pasiimti bibliotekos registratūroje

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Aušros al. 62
Org. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Šiaulių turizmo informacijos centras

13 val. „Drakono“ valčių regata Šiaulių sporto centre
Irklavimo bazė „Atžalynas“, Žvyro g. 34

15–16.30 val. Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracija ir šventinis koncertas
Dalyvauja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Viktorija Miškūnaitė (sopranas),

Vilhelmas Čepinskis (smuikas), berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas R. Adomaitis), Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas V. Čepinskis), dirigentai V. Čepinskis, R. Adomaitis. Renginio vedėjas Dovydas Petkus
Reikalinga išankstinė registracija į renginį adresu https://bit.ly/2F9nBNp.
Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3
Org. Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ 

16 val. Janinos Kildušienės keramikos darbų parodos „Tautiniai raštai keramikoje“ atidarymas
Šiaulių meno galerija „Akis“, Vytauto g. 133

17–01 val. projektas „Magiškas parkas“
Programoje: lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų magiška meninė ekspozicija, papildyta išskirtiniais muzikos ritmais. Dalyvauja „Penkios po penkių“, „Mannazz“, „3Sunc“, „Kieno mishke kankorezhiai“, „Black feeling“, „Few nolder“

Reikalinga registracija adresu www.siauliukc.lt arba galima registruotis renginio vietoje.
Dainų parko pėsčiųjų ir dviračių takas
Org. Šiaulių kultūros centras

18 val. Ekskursija „Nuo Rūdės iki pat Kaukazo“
Gidas Andrius Kvedaras lauks prie konferencijų centro „Havana“, Rūdės g. 27D

Bilieto kaina 3 Eur. Būtina registracija tel. (8 41) 523 110 arba el. p. [email protected]
Org. Šiaulių turizmo informacijos centras

18–23 val. Tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2020“
Dalyvauja Latvijos radijo bigbendas ir Kristine Prauliņa (Latvija) (meno vad. ir dirig. K. Vanags); Šiaulių bigbendas (Lietuva) ir Ismo Haavisto (Suomija) (meno vad. ir dirig. R. Ašmanis); Kauno bigbendas ir Linas Adomaitis (Lietuva) (meno vad. ir dirig. J. Jasinskis).
Reikalinga išankstinė registracija adresu shorturl.at/pqMN9 arba galima registruotis renginio vietoje.
Saulės Laikrodžio aikštė, Ežero g. 64
Org. Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“

18–23 val. „Poviliukas Slam & Beatbox Battle“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui
Būtina išankstinė registracija į renginį: https://forms.gle/V1EEGLUfx1F9igBcA
Zubovų rūmų kiemelis, Aušros al. 50
Org. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka

19–23 val. Šventinis koncertas #Šiauliaišviečia
Dalyvauja Laura Remeikienė, grupės „Vairas“ ir „Kitava“. Koncerto vedėjas Dovydas Petkus

Reikalinga išankstinė dalyvių registracija adresu www.siauliukc.lt arba galima registruotis renginio vietoje.
Prisikėlimo aikštė
Org. Šiaulių kultūros centras

19 val. Edukacinis žydų muzikos koncertas „Šabato vakarą“
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parkas, Vilniaus g. 74
Org. Šiaulių krašto žydų bendruomenė, partneriai: MB „Pelėdiškių ąžuolas“, Šiaulių „Aušros“ muziejus 

20.30–01.00 Šokančių ir grojančių fontanų šou
Prūdelis, Paprūdžio g. 4
Org. Šiaulių kultūros centras

21 val. Plenero „Ugnies stulpai“ šamoto skulptūrų uždegimo ceremonija
Reikalinga išankstinė dalyvių registracija adresu https://forms.gle/3vrfRbZZ4AqpRDET6
Saulės Laikrodžio aikštė, Ežero g. 64
Org. Šiaulių dailės mokykla

 

RUGSĖJO 12 D.

10–23 val. Šventinis prekymetis
Vilniaus g. bulvaras, Varpo g.
Org. Šiaulių kultūros centras

11–19 val. Mėgėjų meno festivalis „Rudens mozaika 2020“
Prie Šiaulių dailės galerijos, Vilniaus g. 245
Org. Šiaulių kultūros centras

11–18 val. Orientavimosi žaidimas „Skaitantis žmogus“
Žaidimo užduotis nuo 2020 m. rugsėjo 10 d. galima pasiimti bibliotekos registratūroje

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Aušros al. 62
Org. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Šiaulių turizmo informacijos centras

11 val. Tradicinis šeimų futbolo turnyras „Aš, mano šeima ir draugas“
Miesto stadionas, S. Daukanto g. 23
Org. VšĮ futbolo akademija „Šiauliai“

11.30 val. Legalus Dragas: DragFest.LT 2020 (Lietuvos Drag čempionato finalas)
Daugiau informacijos adresu www.dragfest.lt
Aviacijos g.
Org: DragFest.LT, Lietuvos kelių policijos tarnyba

11.30–14 val. XIII tarptautinio akordeono muzikos festivalio-konkurso „Linksmasis akordeonas“ ansamblių paradas „Crazy accordion“
Dalyvauja Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, Šiaulių 1-osios, Šiaulių Dainų ir Kuršėnų muzikos mokyklų mokiniai ir mokytojai

Prisikėlimo aikštė
Org. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija

12 val. Šiaulių miesto menininkų parodos „Šabakštyno kronikos“, skirtos Šiaulių miesto dailininkų studijų istorijos 50-mečiui, atidarymas
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

12 val. Ekskursija „Tilžės gatve – imperatorių keliu!“
Gidas Saulius Stasiūnas lauks prie kavinės-valgyklos „Senasis sodžius“, Stoties g. 3

Bilieto kaina 3 Eur. Būtina registracija tel. (8 41) 523 110 arba el. p. [email protected]
Org. Šiaulių turizmo informacijos centras

12, 14, 16 val. „Senasis Šiaulių kinas“ (retrospektyva)
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Fotografijos muziejusVilniaus g. 140

13–17 val. Popietė su Šiaulių skautais
Šiaulių „Aušros“ muziejaus Venclauskių namų Našlaičių sodas, Vytauto g. 89

13 val. Parodos „Tautodailės meno ritmas Šiaulių regione“, skirtos Tautodailės metams paminėti, atidarymas
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

15 val. Interaktyvioji viktorina „Legendos apie Šiaulius“
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas, Tilžės g. 36

12–01 val. projektas „Magiškas parkas“
Programoje: lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų magiška meninė ekspozicija, papildyta grupių: „Pilka“, „Kigidi karma“, „Kandy killers“, „Oyster x psychotropin“, „Girių dvasios“ – muzikos pasirodymais. Išskirtiniai jogos užsiėmimai su Mila Leonaviče, Gintauto Gascevičiaus paskaita „Evoliucionuojantys garsai“, šunų dresūros ir sporto klubo „Akela“ šuniukų agility (vikrumo) pasirodymai, treniruotės su Šiaulių sporto gimnazija ir „Slackline Lietuva“

Reikalinga išankstinė dalyvių registracija adresu www.siauliukc.lt arba galima registruotis renginio vietoje.
Dainų parko pėsčiųjų ir dviračių takas
Org. Šiaulių kultūros centras

17–23 val. Tarptautinis bigbendų festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2020“
Dalyvauja Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras (Lietuva) (meno vad. ir dirig. R. Žukauskas); Klaipėdos džiazo orkestras ir Edita Bodrovaitė-Rukienė, Gabrielė Urbonaitė, Kristina Gurauskaitė (Lietuva) (meno vad. ir dirig. K. Sova); Vilniaus bigbendas ir Paulina Paukštaitytė (Lietuva) (meno vad. R. Jaunius); Jelgavos Bigbendas ir Ezia (Latvija) (meno vad. ir dirig. R. Ašmanis)
Reikalinga išankstinė registracija adresu shorturl.at/pqMN9 arba galima registruotis renginio vietoje.
Saulės Laikrodžio aikštė, Ežero g. 64
Org. Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“

20.30–01.00 Šokančių ir grojančių fontanų šou
Prūdelis, Paprūdžio g. 4
Org. Šiaulių kultūros centras 

19–23 val. Šventinis koncertas #Šiauliaišviečia
Dalyvauja grupės „Colours of Bubbles“, „Bix“. Koncerto vedėjas Dovydas Petkus

Reikalinga išankstinė dalyvių registracija adresu www.siauliukc.lt arba galima registruotis renginio vietoje.
Prisikėlimo aikštė
Org. Šiaulių kultūros centras

 

RUGSĖJO 13 D.

9 val. Legalus Dragas: DragFest.LT 2020 (Lietuvos Drag čempionato finalas)
Daugiau informacijos adresu www.dragfest.lt
Aviacijos g.
Org: DragFest.LT, Lietuvos kelių policijos tarnyba


Share via
Copy link
Powered by Social Snap