2022-11-26

Šiaulių meras: iš Vyriausybės tikiuosi racionalaus bendradarbiavimo

Šiaulių miesto savivaldybė pastaraisiais metais skyrė nemenkas sumas biudžeto lėšų kurdama aplinką ir užtikrindama paslaugas specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Buvo investuojama į ugdymo ir švietimo infrastruktūrą, skirtą ne tik šiauliečiams, bet ir vaikams iš kitų Lietuvos savivaldybių. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, prašydamas tęsti humanistiniais principais ir racionalumu paremtą bendradarbiavimą, kad paslaugų sistema vaikams ir jaunimui su sveikatos sutrikimais būtų išsaugota ir sėkmingai veiktų.

50 metų sukaktį paminėjusi Šiaulių sanatorinė mokykla yra vienintelė mokykla respublikoje, kurioje gydomi ir mokomi sveikatos problemų turintys vaikai. Didžioji dalis ugdytinių yra atvykę iš kitų savivaldybių ir tik apie 40 procentų mokyklos mokinių – iš Šiaulių miesto. Ugdymui organizuoti įstaigai skiriamos lėšos iš valstybės biudžeto, tačiau ugdymo aplinkai gerinti finansavimo trūksta.

Pasak Šiaulių sanatorinės mokyklos direktorės Lijanos Giedraitienės, 2015 metais Šiaulių miesto savivaldybė finansavo baseino keltuvo įsigijimą, o jau 2017 m. miesto biudžeto lėšomis buvo įrengtas naujas liftas, atnaujintas baseinas ir jo įranga, renovuoti persirengimo kambariai, dušai, aplinka pritaikyta neįgaliesiems, aptverta mokyklos teritorija. Per 400 tūkstančių eurų miestas tuo metu investavo įstaigoje, kuria iš tiesų turėjo rūpintis ministerija.

2018 m. Savivaldybė skyrė lėšų ir lifto baseino korpuse įrengimui, vėliau finansavo stogų remonto darbus. Pernai mokykla sulaukė jau ir valstybės dėmesio, skirta lėšų sporto salės atnaujinimui, bendrabučio baldų ir medicininės įrangos įsigijimui.

Panašiai miestas gelbėjo ir Šiaulių specialiojo ugdymo centrui. 2016 metais iš valstybės biudžeto buvo skirta beveik 140 tūkst. eurų naujo priestato statybai. Demontuotas senojo baseino pastatas, iškasti pamatai naujam priestatui, tačiau jau kitais metais finansavimas buvo nutrauktas ir priestato statybos sustojo.

Šiaulių miesto savivaldybė 2017 metais naujo priestato statybai paskyrė beveik 640 tūkst. eurų. Buvo įrengtos naujos erdvės, klasės, kabinetai, poilsio zonos, relaksacijos kambariai, naujas baseinas su modernia įranga, keltuvas neįgaliesiems.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas yra įsitikinęs, kad būtina ir toliau tobulinti aplinką specialiųjų poreikių turintiems žmonėms, užtikrinti jiems reikalingas paslaugas. Šis procesas reikalauja ypatingo dėmesio, pasiruošimo ir žinių, jį koordinuoti turi profesionalai.

„Nesinorėtų, kad dėl ydingų nuostatų Mokymo lėšų metodikoje silpnėtų tokių visai šaliai svarbių įstaigų administravimas. Darbo apmokėjimo sistema turi būti racionaliai sudėliota, nes kitaip nebus galimybės išsaugoti geriausių vadovų.

Prieš keletą metų Savivaldybė ėmėsi iniciatyvos ir investavo į vaikams iš visos Lietuvos reikalingos ugdymo aplinkos sutvarkymą. Vyriausybė žino šį mūsų indėlį, tad valstybės paramos vėliau sulaukta ne tik socialinėje, bet ir ekonominėje srityje, įgyvendinant viso krašto žmonėms svarbius projektus. Užsimezgė tvirtesnis savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimas, o dabar bendromis jėgomis turime tą pažangą išsaugoti. Neabejoju, kad ir ši Vyriausybė bendradarbiaujant remsis humanizmo principais ir kartu su savivalda sieks pačių optimaliausių rezultatų visose srityse“, – komentavo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap