2022-11-26

Šiauliuose kuriamas sakurų parkas

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės, atgyjantis Šiaulių Dainų parkas nuo šiol taps dar patrauklesne vieta. Greta neseniai nutiesto pėsčiųjų ir dviračių tako pasodintos sakuros neabejotinai taps nauju miestiečių ir miesto svečių traukos tašku.

Sakurų sodinimo akciją savo atvykimu pagerbė garbingi užsienio svečiai. Kartu su miesto meru jie prisidėjo prie gražios iniciatyvos. Sakurų parko sodinimą inicijavo gamyklą Šiauliuose įkūrusi bendrovė „INTUS Windows“. Akcija skirta lietuviams žinomiausiam japonui Čijunei Sugiharai ir jo nuopelnams žmogiškumui atminti.

Atrodytų paprasta medelių sodinimo akcija į Šiaulius sukvietė bene galingiausių pasaulio valstybių ambasadorius. Ir neatsitiktinai, nes iniciatyva buvo dedikuota, ko gero, svarbiausioms pasaulio vertybėms – žmogiškumui ir taikai. Mero Artūro Visocko pakviesti, Šiauliuose mielai sutiko apsilankyti Japonijos ambasadorius Shiro Yamasakis, Izraelio ambasadorius Lietuvoje Yossefas Levy ir JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas. Renginyje dalyvavo Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Šiaulių žydų bendruomenių atstovai.

Renginį savo skrydžiu virš Dainų parko atidarė NATO oro policijos misiją Šiauliuose atliekančių Italijos karinių oro pajėgų naikintuvai.

Sakurų sodinimo akciją inicijavusios JAV bendrovės „INTUS Windows“ Šiauliuose vadovas Karolis Dieliautas pasidžiaugė, kad galėjo prisidėti prie įmonės Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdomos aplinkosauginės programos „Vienas langas – vienas medis“.

Pasitarus su Šiaulių savivaldybe, buvo nuspręsta pradėti sakurų (japoniškų vyšnių) parko sodinimą. Sakuros įvairiose šalyse yra tarsi japoniškos kultūros atstovės.

Tokio parko įkūrimas Šiauliuose labai simboliškas, nes 2020-ieji yra paskelbti Japonijos vicekonsulo Čijunės Sugiharos metais, Antrojo pasaulinio karo metais išdavusio Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms ir taip išgelbėjusio daugiau kaip 6 000 žmonių gyvybių, taip pat Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.

„Šios sakuros Šiauliuose tegul simbolizuoja humanizmą ir primena mums vieno didžiausių Lietuvoje žydų gelbėtojo – japono Sugiharos nuopelnus žmogiškumui. Tai žmogus, kuris išgelbėjo per 6 000 gyvybių. Žmonės nori gyventi taikoje, tačiau tai ne visada yra duotybė. Įtvirtinkim žmogiškumo idėją, džiaukimės gyvenimu ir tegul visur: Šiauliuose, Lietuvoje, visose kitose šalyse būna taiki padangė“, – linkėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 

Bendrovės „INTUS Windows“ atstovai sako, kad ši sakurų sodinimo akcija tik gražios tradicijos pradžia, po kelių metų šioje vietoje turėtų žaliuoti tikras sakurų parkas. Sakuras padės puoselėti Šiaulių universiteto botanikos sodas.

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap