2021-04-19

Šiauliuose pakeisti trijų gatvių pavadinimai

Pirmosiomis kovo mėnesio dienomis Registrų centre oficialiai pakeisti trijų Šiaulių miesto gatvių pavadinimai. Gatvių bei visuomeninių objektų, esančių Šiaulių mieste, pavadinimų parinkimo komisijos siūlymu, L. Giros gatvei grąžintas Žemkalnio gatvės pavadinimas, V. Montvilos gatvės pavadinimas pakeistas į Karolio Reisono, P. Cvirkos – į Algirdo Juliaus Greimo.  

Pakeitus gatvių pavadinimus Adresų registre, automatiškai pasikeičia ir kiti susiję duomenys kituose registruose, pavyzdžiui, NT adresai Nekilnojamojo turto registre, įmonių buveinių adresai Juridinių asmenų registre ar asmenų deklaruotos gyvenamosios vietovės adresai Gyventojų registre.

Gyventojams nereikia kreiptis dėl minėtų duomenų pakeitimo, jie pakeičiami automatiškai ir nemokamai. Juridiniams asmenims rekomenduojama apie pasikeitusį adresą informuoti adresą informuoti verslo parnerius, klientus, kitus juridinius asmenis.

Šiaulių miesto savivaldybė, gavusi gyventojų ar įmonių prašymus, kompensuos išlaidas iki 30 Eur, patirtas už gatvės pavadinimo lentelių keitimą. Registrų centro paslaugos gyventojams nekainuos. Dėl papildomos informacijos bei patirtų išlaidų kompensacijos kreipkitės el. paštu: [email protected] arba telefonu: (8 41) 500 513.

Elektroninė paraiškos forma kompensacijai už gatvių pavadinimų lentelių pakeitimą

Pastatų numerių standartai

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimai dėl gatvių pavadinimų pakeitimų priimti 2020 metų gruodžio 3 d. posėdyje, įvertinus Gatvių bei visuomeninių objektų pavadinimų suteikimo komisijos išvadas:

  • Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro pateiktas išvadas dėl P. Cvirkos aktyvaus kolaboravimo su okupacinės sovietinės valdžios struktūromis P. Cvirkos gatvės pavadinimą keisti į Algirdo Juliaus Greimo. Buvęs šiaulietis A. J. Greimas – pasaulinio garso lietuvis mokslininkas, Paryžiaus semiotikos mokyklos įkūrėjas, mitologas, kalbininkas, profesorius, Lietuvos mokslų akademijos narys.
  • V. Montvilos (atsižvelgiant į jo kolaboravimą su sovietų valdžia) gatvės pavadinimą keisti į Karolio Reisono (garsus architektas, inžinierius). K. Reisonas rūpinosi po Pirmojo pasaulinio karo sugriauto Šiaulių miesto atstatymu ir infrastruktūros plėtra. Suprojektavo Šiaulių Dramos teatrą, Nepriklausomybės paminklą Sukilėlių kalnelyje, Venclauskių namus.
  • Liudo Giros gatvei (atsižvelgiant į Liudo Giros kolaboravimą su sovietų valdžia) grąžinti istorinį 1928 m. pavadinimą – Žemkalnio. Toks pavadinimas įvardintas ir tarpukario Šiaulių miesto plane.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap