2021-12-02

Šiauliuose pradėjo veikti vakcinavimo centras

Kovo 10 dieną šiauliečiai pakviesti skiepytis į Šiaulių vakcinavimo centrą, kuris įsikūrė Šiaulių arenoje. Skiepijimui pritaikius arenos 1 aukšto erdves, čia per dieną bus galima paskiepyti apie 650 šiauliečių. Registracijos tvarka mieste nesikeičia, prioritetinių grupių šiauliečiams skambinama telefonu ir kviečiama registruotis skiepijimui COVID-19 ligos vakcina. Žmonėms reikia tik sulaukti kvietimo ir atvykti skiepytis nurodytu laiku. 

Įsibėgėjant vakcinavimui, Šiaulių miestą pasiekia vis didesnės vakcinos siuntos.  Kad būtų galima saugiai paskiepyti didesnį gyventojų skaičių, vakcinavimas vyks dviejose miesto poliklinikose ir Šiaulių arenoje įrengtame vakcinavimo centre. Pati arena yra tarp didžiųjų Tilžės ir Architektų gatvių, todėl ją nesunku pasiekti iš viešojo transporto stotelių, greta yra daug vietos atvykstantiems savais automobiliais. Įėjimas į vakcinavimo centrą yra nuo Architektų gatvės pusės (sekti nuorodas). Vakcinavimo procedūroms reikalingos erdvės įkurdintos pirmame arenos aukšte.

Šiaulių vakcinavimo centre darbuosis sveikatos priežiūros specialistai iš abiejų Šiaulių miesto poliklinikų ir privačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų. Centre per dieną dirbs apie 20 žmonių: bendrosios praktikos slaugytojų ir  kito personalo. 

Pagal medicinos darbuotojų parengtą veiksmų algoritmą, į centrą atvykstantys šiauliečiai bus aptarnaujami laikantis visų saugumo reikalavimų. Centro erdvėje vakcinuotis atvykstančių gyventojų srautas bus reguliuojamas išlaikant saugius atstumus. Į vakcinavimo centrą patenkama per vieną įėjimą, išeinama – per kitą. Vakcinavimo centre pacientai pasitinkami, matuojama temperatūra, nukreipiami pildyti klausimynus bei sutikimo formas, po to – į skiepijimo zonas. Šiaulių skiepijimo centre yra įrengtos 8 skiepijimo kabinos.

Iš karto po skiepų gyventojai keliaus į stebėjimo erdvę, kurioje turės praleisti 10-15 minučių. Tuo metu pacientus po skiepų procedūros stebės budintys skubios pagalbos medikai.

Vienu metu Šiaulių vakcinavimo centre per vieną darbo dieną galima paskiepyti iki 650 šiauliečių.

Papildoma informacija apie skiepijimą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina Šiaulių mieste teikiama telefonu 1863. Vakcinavimo centro koordinatoriaus tel. 8 659 16562.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap