2022-05-15

Šimašius kerta Rusijai: atšaukia „Šeimų maršo“ renginį, prašo stabdyti „Yandex“ veiklą

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sekmadienį pranešė, kad savivaldybė atšaukia leidimą „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ renginiui gegužės viduryje Vingio parke.

Kaip įraše „Facebook“ paskyroje sekmadienį nurodė sostinės vadovas, šio renginio iniciatoriai aktyviai palaiko Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Karas yra aiški riba – jei net jis jiems nepadėjo atsitokėti, mes neleisime, kad renginys taptų platforma kitų žmonių kvailinimui. Nepatinka – galite eiti į teismą, sėkmės“, – rašė meras.

„Jau paprašiau nacionalinių institucijų stabdyti „Yandex“ taksi veiklą Vilniuje. Žinau, kad ministras Marius Skuodis ėmėsi reikalo“, – pridūrė jis.

R. Šimašius taip pat teigė, kad ir būsimi leidimai renginiams nebus išduodami, jei turės „nors mažiausių sąsajų“ su Rusijos propaganda.

„Padarysime viską, kad kasmetinės rusų šventės Vingio parke nebūtų, jei ir toliau ten bet kokiu būdu tiesiogiai ar ne dalyvaus Rusijos ambasada“, – sakė jis.

Meras taip pat teigė, kad rusai ir baltarusiai Vilniuje galės koncertuoti „tik tuo atveju, jei bus aiškiai, atvirai ir viešai pareiškę nepritarimą Rusijos arba Baltarusijos valdančiajam režimui“.

„Tylos nepakaks. Apie režimo palaikytojus net nekalbu – jiems siūlome iškart eiti ten, kur buvo pasiūlyta eiti Rusijos kariniam laivui, – nurodė jis. – Bus ir daugiau veiksmų informaciniame kare su Rusijos propaganda – apie juos išgirsite.“

Vilniaus meras taip pat nurodė, kad nutraukia ryšius su buvusiais Vilniaus partneriškais miestais Baltarusijoje ir Rusijoje.

V. Putinas ketvirtadienį pradėjo įsiveržimą į Ukrainą, sukėlusį pasibaisėjimą ir įtūžį visame pasaulyje.

Rusijos sausumos pajėgos veržiasi į Ukrainą iš šiaurės – per Baltarusiją, taip pat rytų ir pietų, bet sulaukia įnirtingo ukrainiečių pajėgų pasipriešinimo.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap