2022-08-13

Šimonytė kirto kolegoms: visiems politikams yra pamoka

Politikai turi būti budrūs dėl galimų provokacijų, sako premjerė Ingrida Šimonytė po paskelbto Rusijos pokštininkų pokalbio su Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Žygimantu Pavilioniu.

Pokštininkai, žinomi pravardėmis „Vovan“ ir „Lexus“, su Ž. Pavilioniu susisiekė šių metų pavasarį, jis manė kalbantis su Rusijos opozicionieriumi Leonidu Volkovu.

„Aš tikrai neklausiau paties pokalbio, bet manau, kad visiems politikams yra pamoka, kad kalbantis su pašnekovais reikia būti tikriems, su kuo kalbama, ypač turint mintyje, kad yra provokacijų rizika dėl valdžios institucijų ir atskirų politikų griežtos pozicijos Kremliaus režimo ar Lukašenkos režimo atžvilgiu“, – per spaudos konferenciją sakė I. Šimonytė.

Vaizdo įrašo pabaigoje Ž. Pavilionis paragina pašnekovą nekreipti dėmesio į prezidento Gitano Nausėdos požiūrį ir pavadino prezidentą „simboliniu“.

I. Šimonytė sakė nenorinti vertinti žodžių, kurių negirdėjo savo ausimis, tačiau teigė, jog „komentarų politikų būna visokių vienas apie kitą ir apie situacijas“.

Premjerė taip pat teigė nematanti problemos, kad parlamentaras komandiruotės metu susituokė, jeigu tai buvo padaryta laisvu nuo darbo metu, neeikvojant viešųjų lėšų.

„Aš vėl gi nežinau kelintą valandą Žygis Pavilionis susituokė. Tikiuosi, kad padarė tai po darbo, už savo pinigus ir tuomet, ar čia yra problema, tai nežinau. Jeigu aš į komandiruotę išvykusi nueisiu vakare pavalgyti į restoraną, pavyzdžiui, tame mieste, kuriame esu komandiruota, jau po darbo valandų ir oficialių susitikimų – ar tai yra problema? Aš turbūt sakyčiau, kad ne“, – svarstė premjerė.

Pasak naujienų portalo 15min.lt, Ž. Pavilionis susituokė Berlyne Seimo kanceliarijos apmokėtos komandiruotės metu. Parlamentaras tvirtino už būsimosios žmonos kelionę į Vokietiją mokėjęs pats, o susituokęs laisvu nuo darbo metu.

Užsienio reikalų komiteto narys, opozicinių „valstiečių“ atstovas Giedrius Surplys sakė, kad šį klausimą turėtų aiškintis Seimo valdyba ir galbūt Seimo Etikos ir procedūrų komisija, nors neatmetė, kad vestuvės su Seimo valdyba galėjo būti suderintos.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tvirtino neturinti duomenų, kad sutuoktuvės būtų įvykusios Ž. Pavilionio darbinių pareigų sąskaita, o parlamento kanceliarija nepatyrė jokių su ceremonija susijusių išlaidų.

Sprendimą dėl apmokamos Ž. Pavilionio kelionės į Vokietiją Seimo valdyba priėmė birželio 2-ąją. Planuota, kad ten birželio 8–12 dienomis Užsienio reikalų komiteto pirmininkas vyks kartu Latvijos ir Estijos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkais ir susitiks su Vokietijos valdžios atstovais.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap