2021-09-27

Šimonytė prakalbo apie galimus ribojimus Velykoms: griežtesnis srautų reguliavimas, kaukės lauke

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad reikia stiprinti apsauginių veido kaukių dėvėjimo lauke kontrolę, ir perspėja, kad jeigu visuomenė nesilaikys nustatytų reikalavimų, gali būti grąžinta prievolė dėvėti kaukes ne tik patalų viduje, bet ir lauke.

„Čia reikės daugiau dėmesio kontrolei, nes nesinorėtų nustatyti vėl privalomo reikalavimo visiems dėvėti kaukes lauke, bet jeigu matysime, kad kito sprendimo nėra, tai toks sprendimas gali būti grąžintas bent jau kai kur“, – žurnalistams penktadienį sakė I. Šimonytė.

Ji tvirtino matanti kaukių dėvėjimo pažeidimus, kai arti vienas kito stovintys žmonės lauke nedėvi kaukių.

„Man labai gaila, bet net ir kokiame nors mitinge prie Seimo sugeba du piliečiai stovėti vienas šalia kito artimesniu nei dviejų metrų atstumu ir abu be kaukių“, – sakė premjerė.

„Sutinku su pastebėjimu, kad pažeidimų yra. Vyriausybė priėmė sprendimą, kad kaukių nebūtina lauke tada, kai jų epidemiologiškai nebūtina dėvėti – kai vaikštoma su savo šeima ar išlaikant pakankamą atstumą, bet nė kiek neabejoju – yra žmonių, kurie nesilaiko tų reikalavimų, kai juos net ir televizijos kameros filmuoja“, – pridūrė ji.

Vyriausybė nedėvėti kaukių lauke leido vasario pabaigoje, jei tarp žmonių išlaikomas dviejų metrų atstumas.

Be to premjerė prakalbo apie tai, kad kai kuriems dideliems  prekybininkams nesilaikant reikalavimo riboti žmonių srautą, bus tariamasi, ar įpareigoti juos imtis papildomų saugumo priemonių. 

„Plotai yra riboti, reikalavimų laikomasi, manau, kad įvairiai, tikrai mažose įmonėse, kur yra mažas plotas ir aiškiai parašyta, kiek žmonių vienu metu gali būti patalpose, panašiai ir būna. Didesnėse erdvėse ta kontrolė turbūt ne visada būna tokia, kokios mes norėtume“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė I. Šimonytė.

„Reikės tartis ir kalbėti, ar reikia papildomų reikalavimų, ar galime tiesiog susitarti, kad esamų reikalavimų būtų skrupulingai laikomasi“, – pridūrė ji.

Pasak Vyriausybės vadovės, šis klausimas ypač aktualus artėjant Velykoms, kai smarkiai išauga pirkėjų srautai.

Šiuo metu leidžiama veikti visoms parduotuvėms, turinčioms įėjimą iš lauko. Tuo metu prekybos centruose gali veikti tik būtinųjų prekių: maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos parduotuvės, o kitos gali veikti tik kaip prekių atsiėmimo punktai.

Didesnės parduotuvės vienam pirkėjui privalo užtikrinti 15 kv. metrų plotą, tuo metu parduotuvės, kurių prekybos plotas yra iki 300 kv. metrų, – 20 kv. metrų.

I. Šimonytė anksčiau sakė, kad prekybos centrų ir kitų veiklų atlaisvinimas yra „savaičių klausimas“, tačiau šalyje blogėjant epidemiologinei situacijai, apie tai kol kas nekalbama, o Vyriausybė penktadienį grąžino judėjimo tarp savivaldybių ribojimą.

Prekybininkų atstovai teigia, kad prekyba yra saugi veikla, todėl reikia svarstyti ir apie veiklos suvaržymų atlaisvinimą dideliuose prekybos centruose, kuomet ten veikiančios parduotuvės neturi atskiro įėjimo iš lauko

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap