2022-11-26

Siūloma 2022-uosius skelbti „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ metais

Konservatorius Paulius Saudargas siūlo 2022-uosius skelbti „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ metais.

Tokį nutarimo projektą P. Saudargas registravo remdamasis, kad 2022 metais, „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“ minės 50-ties metų jubiliejų.

Sovietmečiu pogrindinis leidinys „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika“ buvo pradėtas leisti 1972 metų kovo 19 dieną.

Nutarimo projekte pažymima, kad „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“ griežtos cenzūros, propagandos bei laisvos spaudos draudimo sąlygomis buvo platinta net 17 metų.

„Jai pavyko „pralaužti „geležinę uždangą“ ir skelbti pasauliui apie tikrąją situaciją Lietuvoje“, – rašoma projekte.

„Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“ buvo pogrindinis leidinys, leistas Lietuvoje 19721–989 metais. Jį leido „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komitetui“ artimi kunigai, vienuolės, pasauliečiai katalikai.

Leidinys rašė apie katalikų persekiojimus ir diskriminaciją Lietuvoje, tikinčiųjų gyvenimą kitose sovietinėse respublikose, informavo pasaulio visuomenę apie Bažnyčios ir tikinčiųjų padėtį Lietuvoje.

Per 17 metų išėjo apie 81 „LKB kronikos“ numeris. „LKB kronika“ buvo verčiama į anglų, ispanų ir kitas kalbas bei platinama daugelyje katalikiškų kraštų

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

 

Share via
Copy link
Powered by Social Snap