2021-10-19

Siūlymas atvežti pinigus pareigūnui ir taip išsisukti nuo atsakomybės gresia laisvės atėmimu

Nors pastaruoju metu vis pranešame apie skaudžias pasekmes siūlant ar duodant policijos pareigūnams kyšį, tačiau atsiranda vairuotojų bandančių tokiu būdu „susitarti“ – siūlant pinigus už teisėtų veiksmų neatlikimą.

Šiandien, apie 9.52 val. Kelmės r., Šaukėnų mstl., Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai susistabdė automobilį VW PASSAT, kurį vairavo neblaivi (0.52 promilės) moteris, gimusi 1969 m. Ji norėdama išvengti administracinės atsakomybės už LR ANK 422 str. 5 d. pažeidimą, bandė papirkti uniformuotą policijos pareigūną. Kelmės rajono Reagavimo skyriaus vyresniajam tyrėjui siūlė atvežti neįvardintą sumą pinigų, už tai, kad nebūtų surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Deja, „susitarti“ nepavyko. Moteris būtų susimokėjusi baudą už tai, jog vairavo neblaivi. O dabar štai – protokolas ir ikiteisminis tyrimas už pareigūno papirkimą. Jos atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 2 d. (papirkimas), kur numatyta, kad tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Primename, sėsti už automobilio vairo apsvaigus nuo alkoholio – draudžiama, o bet koks grynųjų pinigų davimas policijos pareigūnui vertinamas kaip kyšis. Pakanka vien siūlymo, kad asmuo būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap