2021-12-05

G. Landbergis: į Lietuvą galės grįžti daugiau lietuvių, tariamasi ir dėl oro sienos atidarymo

Pirmadienio vakarą specialiu reisu iš Londono į Rygą galės atskristi daugiau lietuvių nei planuota anksčiau, BNS pranešė Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė.

Pasak ministro atstovės spaudai Vytautės Šmaižytės, lietuviams bus pasiūlytos vietos, kurių atsisakė Latvijos ar Estijos piliečiai. Anot jos, iš viso grįš 66 lietuviai – 13 daugiau nei planuota anksčiau.

„Gali būti, kad grįžtančių lietuvių bus ir šiek tiek daugiau – turime informacijos apie skrydžio atsisakiusius kitų šalių piliečius, laisvos vietos bus pasiūlytos mūsų žmonėms. Ambasada skambina ir informuoja“, – BNS sakė V. Šmaižytė.

Be to, pasak jos, dar vienas Lietuvos pilietis pareiškė norą grįžti antradienį į Taliną specialiu Estijos oro bendrovės reisu, tačiau galutinė informacija apie tai paaiškės antradienį. 

Anksčiau skelbta, kad Iš Londono į Rygą „Air Baltic“ reisu pirmadienį vakare parskraidinami 48 suaugusieji ir penki vaikai iki dvejų metų. Visi jie dėl atšauktų skrydžių iš Jungtinės Karalystės negalėjo grįžti į tėvynę.

Iš Rygos į Lietuvą tautiečiai bus atvežti dviem autobusais. Jie privalės izoliuotis dešimčiai dienų arba turėti ne senesnį nei prieš 48 val. atlikto koronaviruso testo neigiamą rezultatą.

Lėktuvas iš Londono Gatviko oro uosto išskris 17.30 val. vietos laiku, Rygoje jis planuoja leistis po 22 val. vietos laiku.

Be to, Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai šią savaitę planuoja tartis dėl komercinių skrydžių su Jungtine Karalyste atnaujinimo nuo sausio 1-osios.

„Labai svarbu, kad Baltijos valstybės dėl skrydžių atnaujinimo apsispręstų kartu. Palaikome nuolatinį ryšį su kolegomis Estijoje ir Latvijoje, tikimės vieningo šalių apsisprendimo jau artimiausiu metu“, – BNS sakė ministras Gabrielius Landsbergis.

Lietuvoje prieš savaitę įsigaliojo draudimas keleiviniais lėktuvais atvykti iš Jungtinės Karalystės dėl šioje šalyje plintančios koronaviruso atmainos. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Share via
Copy link
Powered by Social Snap